Hlavní navigace

Vydány prohlížeče SeaMonkey 2.0 Alfa 1 a Opera 9.60 RC2

6. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vývojáři balíčku SeaMonkey uvolnili první alfaverzi chystané verze 2.0. Seznam novinek je poměrně dlouhý a jde hlavně o prvky „zděděné“ z aktuálního Firefoxu a Thunderbirdu. K novým funkcím patří Správce doplňků, podpora pro plný zoom stránek, obnova omylem zavřených panelů, rozšířené možnosti filtrace pošty, vylepšení e-mailového klienta pro uživatele Mac OS X (import dat z Mail.app a spolupráce se systémovým adresářem). Přichází i nové verze ChatZilly a DOM Inspektoru. Vývoj je ale stále…

Vývojáři balíčku SeaMonkey uvolnili první alfaverzi chystané verze 2.0. Seznam novinek je poměrně dlouhý a jde hlavně o prvky „zděděné“ z aktuálního Firefoxu a Thunderbirdu. K novým funkcím patří Správce doplňků, podpora pro plný zoom stránek, obnova omylem zavřených panelů, rozšířené možnosti filtrace pošty, vylepšení e-mailového klienta pro uživatele Mac OS X (import dat z Mail.app a spolupráce se systémovým adresářem). Přichází i nové verze ChatZilly a DOM Inspektoru. Vývoj je ale stále teprve na začátku a dočasně byly vypuštěny některé klíčové funkce jako je podpora pro RSS kanály. (MozillaZine)

Naopak vývoj nové Opery 9.60 finišuje. Vývojáři z Opera Software uvolnili release candidate s pořadovým číslem dvě. Changelog obsahuje mimo jiné několik oprav souvisejících se zvýšením stability prohlížeče. (Opera Desktop Team)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.