Hlavní navigace

Vydavatelství Albatros koupilo online knihkupectví eReading.cz

David Slížek

Vydavatelství Albatros rázně vkročilo na českých trh s e-knihami – místo budování nového knižního portálu koupilo majoritní podíl v projektu eReading.cz.

O tom, že se Albatros chystá na trh s elektronickými knihami vstoupit, se mluví už řadu měsíců. Teprve dnes je jasné, jakým způsobem to učiní – nakladatelství koupilo většinový podíl v e-knihkupectví eReading.cz.

„Cílem akvizice je zajistit eReading.cz pozici jednoznačné české jedničky v oblasti elektronických knih. Chystáme se výrazně investovat do dalšího rozvoje portálu, do nabídky nových služeb a také do propagace webu, výrazného zvýšení jeho návštěvnosti a tržního podílu,“ popisuje v tiskové zprávě plány vydavatelství ředitel Albatros Media Václav Kadlec.

Akvizici doprovází elektronické vydání knihy Fifty Shades of Grey, kterou má eReading.cz od Albatrosu k dispozici exkluzivně (a dodejme, že v několika formátech a bez DRM). A portál má mít v budoucnosti exkluzivní práva i na elektronická vydání dalších titulů vydavatelství.

Cílem spojení by mělo být vytvořit „nejširší nabídku elektronických knih na českém trhu“, říká tisková zpráva. Do konce roku má v e-knihkupectví přibýt na 700 titulů Albatrosu.

EBF17

„Plánujeme zajistit vydávání vhodných titulů v rámci skupiny Albatros Media elektronicky současně ihned s vydáním tištěné verze,“ říká spoluzakladatel portálu eReading.cz Martin Lipert.

On i další dosavadní vlastníci portálu Jaromír Frič a Petr Mareš dál zůstávají společníky společnosti.

Našli jste v článku chybu?
8. 4. 2013 11:57
Stará struktura (neregistrovaný)

Sice chápu, že pro distributora je exkluzivita zajímavá záležitost, ale mě, jako zákazníka, to vyloženě štve. To je jako kdybych musel pro knížku zajet do Prahy, místo toho, abych si ji koupil u svého lokálního prodejce. Mám svého oblíbeného prodejce, mám u něj účet, knihovničku...

8. 4. 2013 12:06
Mladá struktura (neregistrovaný)

Úplně všichni distributoři tlačí na exkluzivitu, protože unikátní obsah je udělá zajímavější. A věřte tomu, že i Váš "lokální e-knihkupec" to dělá stejně. Akorát když to dělá on, tak to necítíte.