Hlavní navigace

Vyhledávače v Česku: Seznam stále kraluje

Jiří Macich ml.

Češi stále jako vyhledávač jednoznačně preferují Seznam.cz. Jeho silnou pozici aktuálně neohrožuje ani nedávné spojení Atlasu a Centra. Vyplývá to ze statistik monitorovací služby Navrcholu.cz, které se opírají o analýzu adres odkazujících na monitorované weby. Seznam.cz za poslední měsíce mírně posílil. V červnu jeho podíl představoval 62,8 procenta, takže si česká portálová jednička ve srovnání s říjnem minulého roku polepšila o půl procentního bodu. Na druhém místě je stále Google, který…

Doba čtení: 1 minuta

Češi stále jako vyhledávač jednoznačně preferují Seznam.cz. Jeho silnou pozici aktuálně neohrožuje ani nedávné spojení Atlasu a Centra. Vyplývá to ze statistik monitorovací služby Navrcholu.cz, které se opírají o analýzu adres odkazujících na monitorované weby.

Seznam.cz za poslední měsíce mírně posílil. V červnu jeho podíl představoval 62,8 procenta, takže si česká portálová jednička ve srovnání s říjnem minulého roku polepšila o půl procentního bodu. Na druhém místě je stále Google, který pokořil hranici třiceti procent. Minulý měsíc jeho podíl činil 30,16 procenta a od posledního publikovaného měření si polepšil o 1,29 procen­tního bodu.

Podíl Atlasu činil 1,28 procenta a podíl Centra činil 2,86 procenta. Oba dnes spojené vyhledávače si pohoršily. Absolutní pokles představoval sice pouze 0,8 procentního bodu, ovšem společný relativní pokles dosáhl téměř 16 procent. Podobná čísla jsou vidět i u vyjádření za každý vyhledávač samostatně. Atlas s Centrem tak společně dosáhli pouze čtyřprocentního podílu, zatímco ještě před dvěma roky by to při sumarizaci obou vyhledávačů byl podíl dvojnásobný, tedy 8,23 procenta uvádí Navrcholu.cz ve své tiskové zprávě.

Našli jste v článku chybu?