Hlavní navigace

Vyjádření dovozce přijímače goSAT GS 7010HDi k problému s deformací karet

12. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Čestmír Polák
V souvislosti s možnou tepelnou deformací některých typů přístupových karet v přijímači goSAT GS 7010HDi, která vyplynula z mojí recenze tohoto přijímače, jsem požádal o stanovisko dovozce tohoto zařízení, společnost TIPA.

Petr Ševčík, který má na starosti nákup satelitní techniky, zaslal k tomuto problému pro náš web následující vyjádření:

Zaznamenali jsme potíže s vytažením karty z přijímače GoSAT GS7010HDi. Tento problém nastává jen u karet, kde je čip uchycený jen na 3 místech a právě čtvrtý chybějící úchyt způsobuje zaseknutí. Teplota v prostoru karty způsobí mírné vyhnutí a při pokusu o vytažení dojde vlivem úzké štěrbiny k zaseknutí a prohnutí karty. Pokud při vytahování přitlačíte kartu lehce nahoru, pak lze kartu vytáhnout bez obtíží. Pak stačí přelepit kartu v prostoru chybějícího úchytu kouskem tenké např. průhledné pásky a k záseku již docházet nebude.

Pokud bude karta vytahována násilím, dojde k jejímu ohnutí a poškození!

KOMPLETNÍ RECENZE: goSAT GS 7010HDi: jednotunerový satelitní přijímač Skylink Ready podle specifikace 1.5

Prohřátí čipu karty ani teplota přístroje nemá na funkci vliv. HW přístroje je navržen tak, aby teplotě bez obtíží odolával. Pouze jsme bohužel nepočítali s tímto typem karty – resp. my je měli již karty přelepeny z jiných důvodů, takže jsme při testech na problém nenarazili.

S výrobcem již pracujeme na dalším řešení, které bude aplikováno již v příští dodávce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Externí spolupracovník DigiZone se specializací na satelitní a terestrické vysílání, dálkový příjem televize i VKV rozhlasu a přítel elektroniky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).