Hlavní navigace

Vyjádření Necyklopedie ke KL2011

6. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyjádření Necyklopedie ke stažení projektů z finále ankety Křišťálová Lupa 2011 poskytl pod identitou Mosze Robert Zylbrsztajn – správce Necyklopedie: Lupa nás z nominace vyřadila. Předím nás dvakrát kontaktovali a společně jsme skoro hodinu diskutovali. Přátelsky diskutovali. Pochopili jsme svá stanoviska a oboustranně pochopili situace a možnosti, v jakých se Lupa i Necyklopedie po stížnosti Romey nacházely. Necyklopedie nemohla, najednou, „na rozkaz“, okamžitě vymazat vše, co se lidem z…

Vyjádření Necyklopedie ke stažení projektů z finále ankety Křišťálová Lupa 2011 poskytl pod identitou Mosze Robert Zylbrsztajn – správce Necyklopedie:

Lupa nás z nominace vyřadila. Předím nás dvakrát kontaktovali a společně jsme skoro hodinu diskutovali. Přátelsky diskutovali. Pochopili jsme svá stanoviska a oboustranně pochopili situace a možnosti, v jakých se Lupa i Necyklopedie po stížnosti Romey nacházely.

Necyklopedie nemohla, najednou, „na rozkaz“, okamžitě vymazat vše, co se lidem z Romea.cz nezdálo, a předstírat, že to tam nikdy nebylo. Takový postup by nebyl ani upřímný ani čestný ani správný. Lupa se ocitla mezi dvěma ohni, buď bude stranit „rasistům“ nebo bude „postrádat smysl pro humor“. Rozhodla se pro druhou možnost, a Necyklopedii vyřadila. Je to jejich právo pořadatelů a Necyklopedie a její správci ho PLNĚ RESPEKTUJÍ. Osobně to některé necyklopedisty mrzí, jiní jsou nad tím ochotni mávnout rukou. Celkově postoj a postup Lupy chápeme, a věříme, že se rozhodli podle svého nejlepšího svědomí.

Lidem z Romea děkujeme nejen za zpětnou vazbu, kterou nám svou reakcí poskytli, ale i za (samozřejmě nechtěnou) pomoc při propagaci našeho serveru.

A protože všichni, kdo na Necyklopedii pracují, mají humor, satiru, nadsázku a nadhled v krvi, a tak vyřazení ze soutěže, výhružky v mailech, vandalismus v článcích Necyklopedie a ostatní internetové nezbednosti (které se na nás teď jen hrnou) rozdýchají velmi snadno.

Necyklopedie kráčí neochvějně dál, vysoko třímajíc prapor pravdy, vědeckého pokroku a svobody slova.

Howgh, Velký Zylbrsztajn domluvil.

Autor článku