Hlavní navigace

Výkon brněnského multiplexu B se zvýší, ale ne hned

19. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
19. 5. 2008

Nový brněnský multiplex B, který byl spuštěn ve čtvrtek odpoledne na 59. kanálu, vysílá v současné době s 5 kW. Dobrou zprávou pro ty, kteří jsou téměř v jeho dosahu, ale signál k nim nezasahuje, je skutečnost, že jeho výkon se bude navyšovat. Nebude to ale hned. Serveru DigiZone.cz to řekl projektový manažer Czech Digital Group (CDG) Jiří Rajdus. V Brně jsme zahájili s nižším výkonem s ohledem na možné rušení. Po proměření situace se bude výkon zvyšovat až na úroveň multiplexu A (10 kW, pozn. red.), konstatoval Rajdus.

cif 24 - early cena - média

K TÉMATU: Prima zahájila zemské digitální vysílání v Brně

Mapa pokrytí pro brněnskou metropoli, kterou najdou naši čtenáři ve čtvrtečním článku, odpovídá současnému výkonu. V této souvislosti je potřeba pochopit, že digitální vysílání se provozuje na stejných kmitočtech jako analogové, a tak po dobu přechodu z analogového na digitální vysílání se kmitočtů nedostává a dochází v některých místech bohužel k nepříznivým jevům, dodal pro DigiZone.cz Rajdus. Obsahem nového digitálního multiplexu je prozatím pouze televize Prima, brzo by však do něj měl přibýt hudební kanál Óčko a zpravodajská Z 1.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).