Hlavní navigace

Výměna antény na Ještědu proběhla úspěšně, komplikovalo ji počasí

15. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 6. 2009

České radiokomunikace v pátek úspěšně vyměnily anténu vysílače na Ještědu. Počasí ale nadělalo v době výměny jisté komplikace a jak napsal server TN.cz, stačilo málo, a vše mohlo skončit tragédii. Podle bulvárního zabarvení reportáže, kterou vydal tento web, šlo technikům doslova o život.

V téměř stometrové výšce rozřezávali starou anténu, když se počasí začalo kazit. Firma proto techniky stáhla zpět. Chvíli poté do odhaleného tubusu udeřil blesk. Kdyby se technici chvíli zdrželi, mohla dlouho připravovaná výměna skončit tragédií, uvedl TN.cz. Výměna antény se připravovala několik měsíců. Pracovalo na ní asi 20 lidí. Práce vrtulníků zajišťuje švýcarská firma a ty pozemní zase německá, dodal.

Mobile Internet Forum 2022

K TÉMATU: Na Ještědu začala výměna vysílací antény

Prvním digitálním multiplexem, který se bude z Ještědu vysílat, je nabídka veřejnoprávních programů na 43. kanálu. Multiplex 1 s programy České televize a Českého rozhlasu zde začne vysílat 31. července po vypnutí analogového vysílání ČT 2 z téhož vysílače. Zapnutí multiplexu 2 se plánuje až v srpnu 2010.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.