Hlavní navigace

Výměnu technologií pro DVB-T na Děvíně komplikoval déšť

18. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
18. 3. 2009

Podrobnosti ze včerejší výměny vysílacích technologií pro stanoviště Mikulov – Děvín přinesl včera ve svém vysílání Český rozhlas Brno, a to v pořadu Otázky a odpovědi. V něm zpovídala redaktorka Vlasta Gajdošíkova vedoucího Správy CHKO Pálava Jiřího Matušku, Jana Černého z Českých Radiokomunikací a Josefa Stanislava z firmy, která měla přepravu techniky na starosti.

Včerejší akce umožní maximálně do konce března spustit digitální vysílání multiplexu 2 z Děvína s kanály Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov. Jelikož byla přístupová cesta velmi těžko schůdná, hrozilo by např. převrácení auta nebo znečištění okolí pohonnými hmotami, byl zvolen pro výměnu vrtulník. Doprava vozidlem by pak byla navíc otázkou možná i tří až čtyř dnů. Tzv. vrtulníkový most už mají zaměstnanci CHKO Pálava úspěšně odzkoušený z minulých let, kdy ve spolupráci s českou armádou likvidovali vojenské objekty.

ICTZ23

Jak upozornila redaktorka ČRo Brno Vlasta Gajdošíková, na Pálavě sice vládlo bezvětří, ale práci pilota a montážních pracovníků komplikoval déšť. Josef Stanislav z přepravní firmy konstatoval, že na celé práci byla nejdůležitější přesnost a organizace v sehraném týmu lidí. Kolik toho vrtulník unese, podle něj není důležité na hmotnosti, ale na tom, kolik se toho vejde objemově do jeho přepravní sítě. Vozíme tak okolo 700 až tisíc kilogramů, dodal Stanislav. Na podzim pak proběhne druhá etapa digitalizace Děvína, jejíž součástí bude výměna hlavního anténního systému.

K TÉMATU:
Moravský Děvín se dočká v úterý nové technologie pro multiplex 2

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.