Hlavní navigace

Výmoly.cz mají novou mobilní aplikaci

4. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Web mapující druhým rokem díry v českých silnicích představil aplikaci pro iPhone.

O projektu Výmoly.cz jsme už na Lupě psali. Poprvé krátce po jeho spuštění, podruhé loni na podzim, kdy vyhrál soutěž Internet Effectiveness Awards.

Od dubna, kdy začal aktuální ročník soutěže Výmol roku, se jeho databáze zaplnila pěti stovkami záznamů o jámách, proláklinách, výtlucích, obrusech, výmrazech a dalších nerovnostech na vozovkách. Nejaktivnější výmoláři mají už na kontě desítky nahlášených děr.

Tato hra má přímou návaznost na skutečnou realitu, s daty jsou oslovovány odpovědné orgány a samosprávy. Projekt Výmoly usiluje o nápravu reálného stavu podávanou oboustranně přijatelnou formou,vysvětlu­je provozovatel služby Petr Čaník z kopřiv­nické firmy Plus Design & Marketing. A případů, kdy údaje z databáze Výmoly.cz přivedou na místo silničáře, kteří nahlášené poškození opraví, skutečně přibývá.

Službě se díky publicitě daří získávat bohaté sponzory a vlivné mediální partnery, kteří jí zajišťují další publicitu. Dalším logickým krokem v rozvoji Výmolů.cz bylo spuštění mobilní aplikace. K tomu se provozovatel dostal minulý týden. 

MMF24

Výmoly.cz pro iPhone (na verzi pro Android se pracuje) si už stáhlo přibližně 700 uživatelů. Před týdnem umístily na třetím místě v hlasování účastníků sedmé pražské přehlídky mobilních aplikací AppParade (první byla slovenská Sing Something).

Přehledná aplikace nabízí uživatelům přidávání a správu děr. Automaticky kontroluje polohu výmolu, aby nevznikaly duplikáty. Výmolář může přidávat fotografie, komentáře, hodnotit výmoly hvězdičkami, sledovat, jak se jejich mění jejich stav. Hvězdičkové hodnocení výmolů je předmětem kritiky zatím jediného uživatele, který přidal v App Store k aplikaci komentář: není mu jasné, zda více hvězdiček znamená větší nebo menší výmol. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).