Hlavní navigace

Vypínání analogu na Sušicku proběhlo hladce, tvrdí NKS. O Nově mlčí

10. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
10. 3. 2010

Ukončení zemského analogového televizního vysílání z hlavních vysílačů na Sušicku a Klatovsku proběhlo bez problémů. Podle průzkumu, který si v prvním březnovém týdnu, tedy bezprostředně po vypnutí těchto vysílačů, nechala vypracovat Národní koordinační skupina pro digitalizaci při ministerstvu vnitra, přešlo 98 procent domácností na digitální příjem televize ještě před 28. únorem, kdy se analog na Sušicku vypínal.

K TÉMATU: Sušicko vypnulo analogovou televizi. Které vysílače a dokrývače skončily?

Zpráva však nijak nezmiňuje rozhodnutí televize Nova analogové vysílání v územní oblasti Sušice neukončit. Informovanost o přechodu na digitální vysílání hodnotí jako dobrou či velmi dobrou dokonce 99 procent obyvatel této územní oblasti, sdělil mluvčí projektu digitalizace Rostislav Starý. Průzkum agentury CCcentre, která oslovila 300 respondentů, prokázal, že 19 procent obyvatel oblasti muselo při přechodu na digitální příjem televize řešit nějaké technické problémy.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Televize Nova nevypnula analog na Sušicku a Klatovsku

Výsledky potvrzují, že díky dlouhodobé celoplošné kampani a intenzivním regionálním aktivitám předcházejícím vypnutí analogového vysílání jsou občané na tuto změnu velice dobře připraveni, míní národní koordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva. Podle průzkumu přijímá 67 procent diváků v oblasti digitální televizi pozemní cestou, 18 procent přes satelit, 11 procent přes kabelovou televizi, dvě procenta přes IPTV a dvě procenta televizi nepřijímají vůbec.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).