Hlavní navigace

Vypnuté Rádio Wave by mohlo mít týdenní pořad na Radiožurnálu

15. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 8. 2008

Po vypnutí analogového vysílání Českého rozhlasu 4 – Rádia Wave na hlavním středočeském vysílači Cukrák, které je naplánované na konec srpna, by mohla tato digitální stanice připravovat pravidelný pořad s alternativní hudbou pro mladé na ČRo 1 – Radiožurnálu. Zpravodajskému serveru iDnes.cz to řekl šéfredaktor Radiožurnálu Alexandr Pícha, pověřený řízením nejposlouchanější stanice veřejnoprávního rozhlasu.

K TÉMATU: Václav Kasík: Rádio Wave v analogu vypnu, nic jiného mi nezbývá

Nabídl jsem už před dvěma týdny šéfredaktorce ČRo 4 – Rádia Wave Juditě Hrubešové, že pro takový program vytvoříme prostor na Radiožurnálu, třeba hodinu týdně večer. Chtěl bych, aby to nebyl pořad jen o hudbě, ale aby byl založený i na publicistice, uvedl Pícha. Představu o hudbě i podobě pořadu budeme muset sladit. Až se etabluje nová podoba Wave, pustíme se do toho. Myslím, že by se to od začátku roku 2009 mohlo podařit, dodal.

ICTZ23

Radiožurnál by ale kvůli pořadu od Rádia Wave nemohl podle Píchy rozbít svoji hudební dramaturgii. Byl bych rád, kdyby hudební dramaturgie pořadu Radia Wave vznikala podobným systémem jako například ve spolupráci s náboženskou redakcí Křesťanský týdeník. S jeho autory se ladí konkrétní výběr. Ty, které se k této tematice nehodí, nehrajeme, vysvětlil Pícha, podle něhož by zamýšlený pořad mohl být zajímavý jak pro posluchače Radiožurnálu, tak Rádia Wave.

Po ukončení analogového vysílání Rádia Wave, které si na generálním řediteli ČRo Václavu Kasíkovi pod hrozbou jeho odvolání vyžádala Rada ČRo, bude tento okruh vysílat už jen digitálně. Posluchači ho naladí v přechodném zemském digitálním multiplexu A v Praze, Brně, Ostravě, Ústí nad Labem a Domažlicích, dále volně na satelitní pozici 23,5 stupně východně, v nabídce všech kabelových a IPTV operátorů a na internetové adrese www.radiowave.cz.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.