Hlavní navigace

Vypnutí analogového rozhlasu se očekává ve Velké Británii v roce 2018

7. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve Velké Británii existuje v současné době 335 rozhlasových stanic s více než 35 miliony posluchači. Přesný termín „switch-off“ by mohl být znám už v polovině prosince letošního roku.

K vypnutí analogového rozhlasového vysílání a definitivnímu přechodu na digitální šíření by mohlo ve Velké Británii dojít v roce 2018, čtyřicet let poté, co byla v zemi spuštěna první nezávislá rozhlasová stanice. V pátek o tom informoval deník Independent. Analogový rozhlas podle Lindy Smith, výkonné ředitelky společnosti RadioCentre, která sdružuje komerční vysílatele z celé země, přežije šest let po skončení analogového televizního vysílání. K přechodu by tak došlo o tři roky později, než doporučuje zpráva vlády z roku 2009.

ebf - partner 1

ČTĚTE TAKÉ: DAB je mrtvý, potvrdila Itálie a Dánsko. Země přecházejí na technologii DAB+

Předpokládám,  že vypnutí analogového rozhlasu proběhne někde mezi koncem roku 2017 a rokem 2020, uvedla pro The Independent a dodala: Nejpravděpodobnější je ale tento krok v prvním nebo druhém čtvrtletí roku 2018. Podpora přechodu na digitální vysílání ze strany komerčních vysílatelů i veřejnoprávní BBC se očekává 14. října na rozhlasovém festivalu, který se koná v Salfordu. Ministr komunikací Ed Vaizey by mohl přesný termín oznámit na konferenci Go Digital, která se koná 16. prosince v BBC Broadcasting House.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).