Hlavní navigace

Vyšel aktualizovaný seznam slovenských DVB-T vysílačů

2. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
2. 6. 2011

DOKUMENT UVNITŘ Aktualizovaný přehled všech DVB-T vysílačů našich východních sousedů platný k dnešnímu dni vydal Telekomunikační úřad Slovenské republiky (TÚ SR). Jsou v něm obsažené všechny multiplexy, tedy první, druhý a veřejnoprávní ale i dva lokální. Přehled je ve formátu XLS (Excel) a obsahuje i včera přidělené povolení společnosti Towercom, vysílač Žilina – Křízava na kanálu 52.

MMF tip early

DOKUMENT: Aktuální seznam slovenských digitálních televizních vysílačů (XLS, 135 kB)

Z přehledu, který zaslal serveru DigiZone.cz tiskový mluvčí tohoto regulačního orgánu Roman Vavro vyplývá, že největší počet vysílačů, devětadvacet, má v tuto chvíli veřejnoprávní multiplex. O tři méně jich má multiplex 2 a z 21 lokalit vysílá na Slovensku síť 1. Dokument, který je dělený do čtyř položek, dle jednotlivých multiplexů, obsahuje veškeré technické informace, které by mohly diváky zajímat. Nechybí zde kanál, frekvence, přesná lokalita, souřadnice GPS, identifikátory, udělení povolení a řada dalších parametrů, jež potěší především technicky orientované čtenáře.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).