Hlavní navigace

Vyšel Firefox 3.1 Beta 3, v dubnu přijde Firefox 3.5 Beta 4

13. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla Corporation přesně podle plánu včera vydala již třetí betaverzi prohlížeče Mozilla Firefox 3.1 (k avizovanému přejmenování na Mozilla Firefox 3.5 dojde později). Třetí betaverze přináší změny, které koncový uživatel až tak výrazně nezaregistruje, snad kromě vylepšeného anonymního režimu či nastavení inteligentního adresního řádku. K hlavním změnám došlo pod kapotou prohlížeče, kde byl opět vyladěn JavaScriptový engine TraceMonkey, vylepšena byla i podpora pro tzv. Web Workers a novinkou…

Mozilla Corporation přesně podle plánu včera vydala již třetí betaverzi prohlížeče Mozilla Firefox 3.1 (k avizovanému přejmenování na Mozilla Firefox 3.5 dojde později). Třetí betaverze přináší změny, které koncový uživatel až tak výrazně nezaregistruje, snad kromě vylepšeného anonymního režimu či nastavení inteligentního adresního řádku. K hlavním změnám došlo pod kapotou prohlížeče, kde byl opět vyladěn JavaScriptový engine TraceMonkey, vylepšena byla i podpora pro tzv. Web Workers a novinkou je nativní podpora pro JSON.

Firefox 3.1 Beta 3 je k dispozici pro Windows, Linux i Mac OS X. Celkem se dočkal lokalizace do 64 jazyků včetně češtiny. Snad není nutné připomínat, že stále jde o testovací verzi, která není vhodná pro ostré nasazení. Nyní je v plánu čtvrtá betaverze, která by měla vyjít 14. dubna již jako Mozilla Firefox 3.5. (Mozilla.com, JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).