Hlavní navigace

Vyšel Mozilla Firefox 4.0 Beta 11

Jiří Macich ml.

Objevila se v pořadí již jedenáctá betaverze prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Zapracovány byly menší novinky jako je nová výchozí stránka about:home, která je přímo současní prohlížeče, takže se nemusí načítat, čímž se zvyšuje rychlost jejího objevení na obrazovce. Indikování stavu načítání webových stránek a cíle odkazů se nyní zobrazují v dolní části okna prohlížeče, tedy v prostoru po stavovém řádku.

Doba čtení: 1 minuta

Objevila se v pořadí již jedenáctá betaverze prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Zapracovány byly menší novinky jako je nová výchozí stránka about:home, která je přímo současní prohlížeče, takže se nemusí načítat, čímž se zvyšuje rychlost jejího objevení na obrazovce. Indikování stavu načítání webových stránek a cíle odkazů se nyní zobrazují v dolní části okna prohlížeče, tedy v prostoru po stavovém řádku.

Novinkou je též možnost vznášet k webovým stránkám žádost, aby nesledovaly uživatelům pohyb při surfování. Nejedná se však vysloveně o nějakou ochranu proti stopování pohybu na webu – jestli bude požadavek akceptován záleží na jednotlivých serverech, jak se s ním popasují a jak k němu přistoupí.

Content 2018 tip Kavka

Ani jedenáctá betaverze ještě není poslední. Podle nejnovějších zpráv by Mozilla Firefox 4.0 měl mít celkem tucet betaverzí. Ta snad už definitivně poslední se má objevit v průběhu příštího týdne. Pak je naplánováno vydání release candidate verze, ale jestli se opravdu stihne ostrou verzi uvolnit ještě v únoru, tak to je ve hvězdách.

Zdroj: Mozilla.cz

Našli jste v článku chybu?