Hlavní navigace

Vyšel Mozilla Firefox 4.0 Beta 11

10. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Objevila se v pořadí již jedenáctá betaverze prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Zapracovány byly menší novinky jako je nová výchozí stránka about:home, která je přímo současní prohlížeče, takže se nemusí načítat, čímž se zvyšuje rychlost jejího objevení na obrazovce. Indikování stavu načítání webových stránek a cíle odkazů se nyní zobrazují v dolní části okna prohlížeče, tedy v prostoru po stavovém řádku.

Objevila se v pořadí již jedenáctá betaverze prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Zapracovány byly menší novinky jako je nová výchozí stránka about:home, která je přímo současní prohlížeče, takže se nemusí načítat, čímž se zvyšuje rychlost jejího objevení na obrazovce. Indikování stavu načítání webových stránek a cíle odkazů se nyní zobrazují v dolní části okna prohlížeče, tedy v prostoru po stavovém řádku.

Novinkou je též možnost vznášet k webovým stránkám žádost, aby nesledovaly uživatelům pohyb při surfování. Nejedná se však vysloveně o nějakou ochranu proti stopování pohybu na webu – jestli bude požadavek akceptován záleží na jednotlivých serverech, jak se s ním popasují a jak k němu přistoupí.

ebf - tip do článku - debata

Ani jedenáctá betaverze ještě není poslední. Podle nejnovějších zpráv by Mozilla Firefox 4.0 měl mít celkem tucet betaverzí. Ta snad už definitivně poslední se má objevit v průběhu příštího týdne. Pak je naplánováno vydání release candidate verze, ale jestli se opravdu stihne ostrou verzi uvolnit ještě v únoru, tak to je ve hvězdách.

Zdroj: Mozilla.cz

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).