Hlavní navigace

Vyšel rychlejší Mozilla Firefox 4.0 Beta 7

Jiří Macich ml.

Vyšla sedmá betaverze prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Nese se ve znamení navyšování výkonu. Pořádného vyladění se dočkal engine pro zpracování kódu v jazyce JavaScript. Je to výsledek projektu JägerMonkey, jehož cílem je vylepšit možnosti čtvrté generace Firefoxu právě v této disciplíně.  K posílení výkonu by měla přispět i hardwarová akcelerace. Kromě technologie Direct2D je nyní využita také technologie Direct3D (verze 9 pod Windows XP, verze 10 pod Windows Vista a Windows 7). Uživatelé Mac…

Vyšla sedmá betaverze prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Nese se ve znamení navyšování výkonu. Pořádného vyladění se dočkal engine pro zpracování kódu v jazyce JavaScript. Je to výsledek projektu JägerMonkey, jehož cílem je vylepšit možnosti čtvrté generace Firefoxu právě v této disciplíně. 

K posílení výkonu by měla přispět i hardwarová akcelerace. Kromě technologie Direct2D je nyní využita také technologie Direct3D (verze 9 pod Windows XP, verze 10 pod Windows Vista a Windows 7). Uživatelé Mac OS X mohou požívat výhod hardwarové akcelerace díky OpenGL. 

K dalším technologickým novinkám patří aktivovaná podpora pro WebGL, čímž se otevírá cesta k nové generaci webových her, které nebudou pro moderní grafický kabátek potřebovat plug-iny třetích stran (např. Flash). Mozilla Firefox 4.0 Beta 7 je k dispozici celkem v 57 jazycích, mezi nimiž nechybí opět ani čeština.

Našli jste v článku chybu?
12. 11. 2010 13:30
Tom (neregistrovaný)

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/4.0b7/releasenotes/

... This Firefox 4 Beta is considered to be stable and safe to use for daily web browsing, though the features and content may change before the final product release. ...

12. 11. 2010 19:10

Mozilla Firefox 4.0 Beta 7 je zhruba podobná Opera prohlížeči.Je rychlejší,ale pokuď někdo neumí trochu anglicky,tak jí raději nestahujte.Na komentář,na hodnocení je ještě čas.Před pár minutami stáhl.:-D Jináč musím napsat,že je otrochu lepší.