Hlavní navigace

Vyšel SP1 pro Office 2013, přináší nejen záplaty, ale i několik novinek

3. 3. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

První servisní balíček pro Office 2013 přináší souhrn dříve vydaných aktualizací a několik nových. Vyšly také servisní balíčky pro příbuzné produkty jako je Exchange 2013.

Microsoft bez většího rozruchu vydal první servisní balíček pro Office 2013. Přichází přibližně rok od uvedení této kancelářské sady na maloobchodní trh. Jedná se o kumulativní aktualizaci, která obsahuje dříve vydané opravy. Přináší však také několik menších novinek. Například SkyDrive Pro prodělal rebranding. Nově se jmenuje OneDrive for Business.

Když už Microsoft musel změnit název svého cloudového úložiště, rozhodl se v Office 2013 pro razantnější změnu. Původní název byl prý matoucí, protože někteří uživatelé se domnívali, že SkyDrive Pro je verze služby s navýšenou kapacitou za poplatek. Ve skutečnosti jde o zcela jiný produkt určený pro firemní uživatele Office 2013.

SP1 pro Office 2013 má také zlepšovat kompatibilitu s produkty vydanými po uvolnění Office 2013 na trh od systémů Windows 8.1 a Windows Server R2 po webový prohlížeč Internet Explorer 11. Microsoft dále hovoří o optimalizaci pro displeje s jemnějším rozlišením. Vyladil prý také ovládání přes touchpad.

První servisní balíček se týká Office 2013 pro Windows 7 a vyšší (32bitové a 64bitové varianty) i pro Windows RT. O jeho distribuci se stará služba Microsoft Update. Případně si jej lze stáhnout z Windows Download Center (pouze pro Windows 7 a vyšší), kde je česká 32bitová verze64bitová verze (obě shodně mají cca 680 MB).

ebf - partner 1

Microsoft varuje, že servisní balíček může přinést nekompatibilitu s některými doplňky třetích stran, které může být nutné aktualizovat, aby fungovaly s Office 2013 SP1. I proto předplatitelé Office 365 získají novinky z prvního servisního balíčku až o něco později v další aktualizační vlně, kdy by snad již všechny problémy s případnou nekompatibilitou měly být odstraněny.

V Office 2013 se SP1 týká prakticky všech programů včetně těch stěžejních jako je Word, Excel, PowerPoint či Outlook. Prvního servisního balíčku se dočkaly také produkty Exchange 2013, SharePoint 2013, Visio 2013, Project 2013 a související. Microsoft tudíž aktualizoval celé své portfolio kancelářských řešení.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).