Hlavní navigace

Vysílač Kamenná Horka čeká výluka, nepůjde odtud televize ani rozhlas

29. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Technici operátora během údržbové přestávky zkontrolují samotný vysílač, anténní systémy a provedou také údržbu energetiky a vysílacích technologií. Ve Svitavách bude trvat šest hodin.

Údržbovou přestávku naplánovaly na dnešek na vysílači Svitavy – Kamenná Horka České Radiokomunikace. Pro diváky to znamená, že budou jak bez signálu televizního, tak i rozhlasového, konkrétně tedy bez všech stanic, jež jsou z této lokality šířeny. Z Kamenné Horky mohou obyvatelé Svitav naladit multiplex 1 České televizemultiplex 2 Českých Radiokomunikací a multiplex 3, jehož operátorem je společnost Czech Digital Group (CDG). Údržbová přestávka bude probíhat v době od 9. ranní do 15. hodiny.

Kromě kanálů 32, 39 a 60, tedy UHF pásma, se, jak již bylo řečeno, odmlčí i rozhlasové stanice v pásmu VKV (FM). V případě Kamenné Horky jde o jediné rádio, a to Český rozhlas Pardubice, který je šířen na vlně 102.4 MHz. Bez jeho signálu se budou muset posluchači taktéž v době od 9 do 15 hodin. Výluky rozhlasových a televizních vysílačů slouží k tomu, že operátor vždy zkontroluje samotný vysílač, anténní systémy a provede také údržbu energetiky a vysílacích technologií.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).