Hlavní navigace

Vysílač Klínovec čeká výluka, nepůjde z něj televize ani rozhlas

Lukáš Polák

Z Klínovce je šířena pouze jediná rozhlasová stanice. Toto stanoviště využívá pro distribuci signálu Český rozhlas Plzeň, respektive jeho karlovarská mutace.

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace na tento týden naplánovaly další ze série údržbových přestávek na jednotlivých vysílačích. První, významnější z nich, se dnes týká západočeského Klínovce. Výluka televizního vysílání tu potrvá od 6.00 do 15.00 hodin. Z vysílače Klínovec nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a TV Barrandov. Sítí ostatních operátorů se výluka netýká.

Na vysílači Klínovec dojde také k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 10.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanice ČRo Plzeň na frekvenci 103,4 MHz. Výluka TV a rozhlasového vysílání z vysílače Klínovec se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváci, kteří přijímají signál z vysílače Zelená hora, který je provozován na stejných kanálech v takzvané jednofrekvenční SFN síti, se výluka netýká.

Našli jste v článku chybu?