Hlavní navigace

Vysílač Žižkov měl několikaminutový výpadek, se zítřejší výlukou to nesouviselo

3. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výluka televizního a rozhlasového vysílání ze žižkovského vysílače se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z této lokality.

Několikaminutový výpadek zasáhl dnes krátce po osmé hodině ranní na přibližně deset minut hlavní pražský vysílač Žižkov. V danou chvíli nebylo možné zachytit televizní ani rozhlasové vysílání. Petra Mitterová, tisková mluvčí Českých Radiokomunikací, serveru DigiZone.cz havárii specifikovala jako „výpadek jističe“. Porucha mohla být tak zajímavá zejména pro rozhlasové posluchače, kterým se na uvolněných VKV/FM kmitočtech mohly v danou chvíli objevit zahraniční vysílače, jež se nacházejí nedaleko hranic s Českou republikou a signál šíří na shodných, případně bližších frekvencích.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: VKV vysílače veřejnoprávního rozhlasu budou provozovat pouze Radiokomunikace

Na několikahodinový a tentokrát již plánovaný výpadek signálu se musí obyvatelé hlavního města připravit již ve velmi krátké době. Od půlnoci z úterý na středu, v době od 0.05 do 5.00, nebude možné naladit ČRo Radiožurnál na frekvenci 94,6 MHz, ČRo Vltava na frekvenci 105,0 MHz, ČRo Regina na frekvenci 92,6 MHz, Frekvence1 na frekvenci 102,5 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 96,6 MHz a Rádio City na frekvenci 93,7 MHz. Od šesté hodiny ranní až do 15.00 „umlknou“ v Praze veškeré televizní multiplexy, a to včetně Regionálních sítí 8 a 12. Stanoviště Cukrák bude v distribuci pokračovat beze změny.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.