Hlavní navigace

Vysílací rada povolila přesun vysílače Kiss Delta v Pardubicích a snížení výkonu

Lukáš Polák

Na analogovém rozhlasovém pásmu VKV je stále živo. Dance Rádio muselo v uplynulých týdnech přerušit vysílání v Brně, Sázava expandovala do Tábora.

Doba čtení: 1 minuta

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém zasedání, které se konalo začátkem ledna, povolila společnosti Radio United Broadcasting přesun pardubického vysílače stanice Kiss Delta z lokality Opatovice na tamní telekomunikační věž TKB. Vyplývá to z prozatím posledního zápisu regulátora. Kmitočet 91,1 MHz také snižuje výkon z původních dvou kilowattů na polovinu. Pardubická frekvence je jednou ze čtyř, kterou stanice využívá. Dále ji je možné naladit z Kutné Hory, Mladé Boleslavi a Liberce.

WT100 tip v článku Černý

ČTĚTE TAKÉ: Po přechodu do jiného multiplexu se nám zhorší pokrytí DVB-T, přiznává televize V1

Uplynulé týdny přinesly i některé další novinky v rozhlasovém éteru, konkrétně tedy v pásmu VKV. Podle Jihlavského DX klubu (JIDXC) došlo v průběhu prosince k přerušení vysílání Dance Rádia v Brně, které bylo doposud možné na FM naladit pouze ze dvou pražských frekvencí. Důvodem je napadení rozhodnutí vysílací rady soudní cestou, za nímž stojí jeden z konkurenčních subjektů. Tento prostředek bývá čas od času běžně využíván. 23. prosince pak bylo zahájeno vysílání Rádia Sázava v Táboře na kmitočtu 99,9 MHz. 

Našli jste v článku chybu?