Hlavní navigace

Vysílací rada sebrala Radimu Pařízkovi licenci pro Rádio Čas Dyje

2. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pokud by se rozhlasová stanice chtěla vrátit opět do éteru, bude muset projít licenčním řízením o kmitočty, které by případně vypsala rada. V něm se ale pochopitelně objeví i další subjekty.

O možnost šířit svůj signál přišla moravská rozhlasová stanice Rádio Čas Dyje, za níž stál ostravský podnikatel Radim Pařízek. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) sebrala jejímu provozovateli, společnosti Radiospol, s.r.o., vysílací licenci a vystavila mu následně k této skutečnosti osvědčení. Pařízkovo rozhlasové impérium je tak o jednu stanici chudší. Ostravský podnikatel v současné době vlastní úspěšné Rádio Čas, jeho tematický okruh Rádio Čas Rock a dopravní Rádio Dálnice. První stanice je dostupná i v jeho Regionální síti 7, druhá se zde má objevit v průběhu tohoto měsíce.

cif 24 - early cena - média

ČTĚTE TAKÉ: Pařízkovo Rádio Čas Rock začne v DVB-T vysílat na začátku května

Na ukončení vysílání Rádia Čas Dyje upozornil v první polovině minulého měsíce server RadioTV.cz. Podle jeho informací tehdy stál za touto skutečností fakt, že žádost o prodloužení licence nebyla podána v zákonné lhůtě. Ve stejném textu také web popsal celý koloběh událostí, který odebrání licence doprovázel. Radim Pařízek tuto rozhlasovou stanici šířil prostřednictvím kmitočtů v Břeclavi, Hodoníně a Kyjově. Ty nyní mlčí. V případě, že by se stanice chtěla vrátit do rozhlasového éteru, bude se muset zúčastnit případného výběrového řízení o kmitočty, ve kterém však už pochopitelně nebude sama.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).