Hlavní navigace

Vysílací unie EBU zveřejnila dokument pro implementaci systému DVB-T2

23. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
23. 5. 2011

Evropská vysílací unie (EBU) na svých webových stránkách koncem minulého týdne zveřejnila anglicky psaný dokument, který nazvala Frequency and Network Planning Aspects of DVB-T2. Ten by měl být mimo jiné například jakýmsi vodítkem pro země, které budou chtít do budoucna zavést vysílání v systému DVB-T2. Zároveň je i vhodným materiálem pro ty, jež by chtěli tento standard blíže studovat.

KL24

DOKUMENT: Frequency and Network Planning Aspects of DVB-T2 (PDF, 3 MB)

Dokument se zevrubně věnuje standardu DVB-T2 a popisuje všechny jeho aspekty. Evropská vysílací unie zastupuje na starém kontinentu veřejnoprávní média včetně České televize a je tedy tou, která oprávněně takovýto materiál může vydat. V dokumentu je možné konkrétně najít plánování parametrů sítě, případný scénář při přechodu z DVB-T na DVB-T2 a rozdělení frekvencí. Frequency and Network Planning Aspects of DVB-T2 doplňuje dokumenty na stejné téma, konkrétně ETSI EN 302 755, technickou specifikaci TS 102 831 a takzvané DVB Blue Books (Modré kníhy) A122 a A133.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).