Hlavní navigace

Vysílání v multiplexu 3 nepřipadá v úvahu, říká šéf RTA Pavel Zuna

23. 1. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
23. 1. 2012

Regionální televizní agentura (RTA) se do konce loňského roku připojovala v přesně stanovených časech do vysílání televize Prima. S proměnou tohoto programu na Prima family ale o tuto možnost přišla, protože tento program už vysílá bez regionálních oken. Její výkonný ředitel Pavel Zuna odmítá, že by vedení společnosti přistoupilo na jinou možnost, jakou je například vysílání na samostatné pozici v multiplexu 3. Uvedl to ve videorozhovoru pro server Česká média.

K TÉMATU: Pavel Zuna: Rozhodnutí RRTV o „zániku“ Primy otevírá možnost arbitráže

Otázky na vysílání někde jinde, něco jiného, nemám moc rád. Nevím, proč nám někdo – televize Prima, novináři, rada (RRTV, pozn. red.) vymýšlí, kde bychom měli vysílat. Máme platnou licenci na vysílání v multiplexu 2, dokonce tam máme garantováno, že Prima do něj bude přispívat celoplošným programem a v okamžiku kdy Prima svoji licenci vrací, nevím, proč bychom měli řešit, kde budeme vysílat. My jsme se o licenci starali, jsme dobrý hospodář. My licenci nevracíme. My jsme o ni nepřišli. My svoji licenci spravujeme tak, jak to jde nejlépe. Naopak Prima licenci vrátila, konstatoval Zuna.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Rada pro vysílání potvrdila zánik starých licencí Primy. RTA navzdory

Výkonnému řediteli RTA se nelíbí především skutečnost, že nemůže vysílat v multiplexu 2, který má podle jeho slov výhodnější pokrytí než multiplex 3. Měli bychom mít od rady alespoň nabídku, abychom v multiplexu 2 vysílali. Buďto sami, že si vysílání rozšíříme tam nebo si najdeme partnera, který nám celoplošný program dodá, což také není neřešitelný problém. (…) Nápadně mi to připomíná někoho, kdo pošle firmu do konkurzu, aby se zbavil dluhů, a pak vesele podniká na firmu jinou, uvedl v rozhovoru pro Česká média Pavel Zuna.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: RTA zatím nikoho nepropustila. Je připravena kdykoli obnovit vysílání

Argument Zuny je ale zavádějící. Podle výpočtů telekomunikačního operátora České Radiokomunikace má nyní multiplex 2 pokrytí 99,6 % obyvatel a síť 3 něco málo přes 94 %. Oba lze tedy bez problémů z hlediska zákona považovat za celoplošné a rozdíl v jejich pokrytí činí necelých 6 %. Pavel Zuna dále v rozhovoru tvrdil, že s ním, respektive s RTA, vedení společnosti FTV Prima vůbec nejednalo, což je v rozporu s tím, co řekl novinářům její generální ředitel Marek Singer. S Primou jsme nejednali jednoduše proto, protože ona byl ten subjekt, který udělal jednostranné kroky a který od začátku dával najevo, že s námi nemá o čem jednat, sdělil Zuna.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).