Hlavní navigace

Vyšla betaverze Google Chrome 6, Google poskytuje i MSI balíček

12. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Webový prohlížeč Google Chrome 6 poskočil do fáze veřejné betaverze. O novinkách v šesté generaci prohlížeče Googlu jsme vás již s předstihem informovali v článku Google Chrome 6: synchronizace rozšíření a další zajímavosti, takže si je nyní jen stručně připomeňme. Největší inovací je zřejmě podpora synchronizace rozšíření mezi instalacemi Google Chrome 6 na různých počítačích. Doplněna byla funkce pro automatické vyplňování formulářů, přičemž potřebné podklady je rovněž možné synchronizovat…

Webový prohlížeč Google Chrome 6 poskočil do fáze veřejné betaverze. O novinkách v šesté generaci prohlížeče Googlu jsme vás již s předstihem informovali v článku Google Chrome 6: synchronizace rozšíření a další zajímavosti, takže si je nyní jen stručně připomeňme. Největší inovací je zřejmě podpora synchronizace rozšíření mezi instalacemi Google Chrome 6 na různých počítačích. Doplněna byla funkce pro automatické vyplňování formulářů, přičemž potřebné podklady je rovněž možné synchronizovat mezi počítači.

Upraveno bylo i uživatelské rozhraní, kde došlo ke sloučení dvou nabídkových tlačítek napravo od řádku s adresou OmniBox. Nyní se menu prohlížeče nachází pod jedním tlačítkem a navíc ve zjednodušené podobě, aby bylo přehlednější. Google Chrome 6 by také měl být o něco rychlejší, než jeho předchůdce. Další zajímavostí, která se týká prohlížeče Googlu, je dostupnost MSI balíčku pro snadnější instalaci např. v korporátním prostředí. O tom v češtině více třeba na blogu Michala Zobce.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).