Hlavní navigace

Vyšla čtvrtá alfaverze Firefoxu pro Windows Mobile

19. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla Corporation uvolnila čtvrtou alfaverzi mobilního Firefoxu pro zařízení se systémem Windows Mobile. Připomeňme, že mobilní Firefox vzniká pod kódovým označením Fennec. Na seznamu změn figuruje lepší interakce se softwarovou klávesnicí, optimalizovaný zoom webových stránek, ošetření problému s otevíráním stažených souborů, posílení výkonu při panningu a posouvání zobrazené stránky, zrychlení startu prohlížeče atd. Zájemci mohou opět stahovat i ukázkové verze pro desktopové systémy …

Mozilla Corporation uvolnila čtvrtou alfaverzi mobilního Firefoxu pro zařízení se systémem Windows Mobile. Připomeňme, že mobilní Firefox vzniká pod kódovým označením Fennec. Na seznamu změn figuruje lepší interakce se softwarovou klávesnicí, optimalizovaný zoom webových stránek, ošetření problému s otevíráním stažených souborů, posílení výkonu při panningu a posouvání zobrazené stránky, zrychlení startu prohlížeče atd. Zájemci mohou opět stahovat i ukázkové verze pro desktopové systémy (Windows, Linux i Mac).

Pokračuje také vývoj mobilního Firefoxu pro otevřenou platformu Android. Prozatím je v plánu podpora od verze 2.0 výše. Na veřejnost se dostaly screenshoty, kde vývojová verze mobilního Firefoxu má obdobné uživatelské rozhraní jako desktopový Firefox. To je ale jen dočasný stav, který podle vývojářů pomůže řádně otestovat všechny funkce. Verze určená koncovým uživatelům bude mít stejné rozhraní jako verze pro Maemo, které jsme se věnovali v článku Mobilní Firefox je realitou, zatím jen pro Maemo. (Mozilla.cz)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).