Hlavní navigace

Vyšla mj. kritická záplata pro Internet Explorer 7

11. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Máme za sebou druhé úterý v měsíci, což znamená, že společnost Microsoft opět uvolnila bezpečnostní záplaty pro své softwarové produkty. Na únor 2009 byly přichystány celkem čtyři, přičemž dvě jsou hodnoceny jako kritické a dvě jako důležité. Mezi těmi kritickými je kumulativní aktualizace pro webový prohlížeč Internet Explorer 7. Druhá kritická oprava je pro Microsoft Exchange Server ve verzi 2000, 2003 a 2007. Pak jsou již avizované dvě důležité záplaty. První se týká Microsoft SQL Serveru…

Máme za sebou druhé úterý v měsíci, což znamená, že společnost Microsoft opět uvolnila bezpečnostní záplaty pro své softwarové produkty. Na únor 2009 byly přichystány celkem čtyři, přičemž dvě jsou hodnoceny jako kritické a dvě jako důležité. Mezi těmi kritickými je kumulativní aktualizace pro webový prohlížeč Internet Explorer 7. Druhá kritická oprava je pro Microsoft Exchange Server ve verzi 2000, 2003 a 2007. Pak jsou již avizované dvě důležité záplaty. První se týká Microsoft SQL Serveru 2000 a Microsoft SQL Serveru 2005. Druhá je určená pro program Microsoft Visio 2002 nebo novější.

Jistě nebude překvapením, že spolu se záplatami vyšla opět i nová verze Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru. Nyní si umí poradit i s extrémně nebezpečným trojským koněm Win32/Srizbi.gen, který pro své maskování využívá rootkitových praktik. Záplaty jsou jako vždy k dispozici přes službu Microsoft Update, stejně tak aktuální verze Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru. (Microsoft Security Bulletin Summary for February 2009)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.