Hlavní navigace

Vyšla nová verze Datovky pro Android

21. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hlavní změnou je podpora zabezpečení aplikace PIN kódem. Od prosince si Datovku pro Android stáhlo už více než 1500 uživatelů. Nejčastěji je instalovaná na Android 4.x.

Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi aplikace Datovka pro operační systém Android (1.-0-beta5). Oproti předchozí verzi je hlavní změnou zavedení podpory zabezpečení aplikace PIN kódem a s tím související redesign ovládacích prvků v menu. Zavedení ochrany PIN kódem je funkce, po níž volala řada uživatelů. Novou verzi aplikace je možné stáhnout ze stránky projektu nebo ze služby Google Play.

MMF24

Datovka pro Android je mobilní aplikace pro přístup k datovým schránkám ze zařízení s operačním systémem Android verze 2.2 a vyšší. 

Nejvíce je Datovka pro Android instalována na zařízeních s OS Android 4.x.
Autor: Martin Strbačka, CZ.NIC

Nejvíce je Datovka pro Android instalována na zařízeních s OS Android 4.x.

Datovka pro Android využívá několik svobodných knihoven, například JAVA_ISDS, a je vydávána pod licencí GPL. Zdrojové kódy aplikace jsou dostupné na stránce projektu. Aplikace umožňuje stahování příchozích a odeslaných zpráv a práci s jejich přílohami. Datovku pro Android, která byla poprvé uvolněna loni v prosinci, si dosud vyzkoušelo více než 1 500 zájemců. Nejvíce je používaná na Androidu verze 4.0.3 – 4.0.4 a 4.1.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).