Hlavní navigace

Vyšla Opera 10.0 Release Candidate 2

31. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Jubilejní“ Opera 10.0 už opravdu klepe na dveře. Společnost Opera Software se novou verzi svého desktopového prohlížeče chystá vydat k 1. září. Po první release candidate verzi ze začátku minulého týdne byla vydána už druhá release candidate verze. Na seznamu změn nalezneme dopilovávání nového nativního skinu nebo ošetření některých problémů se stabilitou. Došlo také k opravení nefunkčního tlačítka z obrazovky Speed Dial pro synchronizaci prohlížeče nebo na vyřešení problémů s widgety při…

„Jubilejní“ Opera 10.0 už opravdu klepe na dveře. Společnost Opera Software se novou verzi svého desktopového prohlížeče chystá vydat k 1. září. Po první release candidate verzi ze začátku minulého týdne byla vydána už druhá release candidate verze. Na seznamu změn nalezneme dopilovávání nového nativního skinu nebo ošetření některých problémů se stabilitou. Došlo také k opravení nefunkčního tlačítka z obrazovky Speed Dial pro synchronizaci prohlížeče nebo na vyřešení problémů s widgety při přechodu z Opery 9.64, zatím stále poslední ostré verze. Opera 10.0 by už také neměla přetěžovat procesor u stránek využívajících prvky z HTML 5.

Operu 10.0 RC2 můžete stahovat také ze Slunečnice.cz. Jak již bylo uvedeno, ostrá verze má vyjít první zářijový den. Nebude však obsahovat hojně diskutovanou funkci Opera Unite. Vývojáři se rozhodli jejímu vyladění věnovat více času a hodlají ji uživatelům nabídnout až v nové Opeře 10.1, na které se již pracuje a vyjít by měla nedlouho po Opeře 10.0. (Opera Desktop Team)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).