Hlavní navigace

Vyšla Opera 11.10 Beta s podporou WebP

18. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Objevila se betaverze prohlížeče Opera 11.10 s kódovým označením Barracuda a několika zajímavými novinkami. Nejvíce se tentokrát vývojáři zaměřili na obrazovku Speed Dial. Ta nově podporuje zoomování svého obsahu, takže lze snadněji doplnit více tlačítek s menším vyhrazeným prostorem. Generátor náhledů odkazovaných webů se nyní snaží zachytit namísto celých stránek jen oblast loga tak, aby se weby daly snadněji rozpoznat. Tvůrci webových stránek pak nově mohou prohlížeči předložit vlastní…

Objevila se betaverze prohlížeče Opera 11.10 s kódovým označením Barracuda a několika zajímavými novinkami. Nejvíce se tentokrát vývojáři zaměřili na obrazovku Speed Dial. Ta nově podporuje zoomování svého obsahu, takže lze snadněji doplnit více tlačítek s menším vyhrazeným prostorem. Generátor náhledů odkazovaných webů se nyní snaží zachytit namísto celých stránek jen oblast loga tak, aby se weby daly snadněji rozpoznat. Tvůrci webových stránek pak nově mohou prohlížeči předložit vlastní obrázek jako náhled.

KL22 hlasovani

Z nových funkcí stojí za povšimnutí také ochrana proti nechtěné změně výchozího vyhledávače aplikacemi třetích stran. Aktualizované jádro Presto 2.8 vedle podpory CSS gradientů přichází i s podporou grafiky v novém formátu WebP, se kterým před časem přišel Google. WebP má ambice konkurovat formátu JPEG hlavně dosažením nižší datové velikosti obrázků bez dalšího zhoršování jejich kvality, což se samozřejmě ve webovém prostředí hodí. Opera 11.10 Beta je k dispozici pro Windows, Linux a Mac, přičemž disponuje i českou lokalizací.

Zdroj: Opera Desktop Team

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.