Hlavní navigace

Vyšla Opera 9 Technology Preview 2

7. 2. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes vyšla druhá technologická ukázka netrpělivě očekávaného internetového prohlížeče Opera 9. Nejedná se sice o finální verzi pro koncové uživatele, přesto si zaslouží naši pozornost. Do hry se vrací podpora výměnné sítě BitTorrent. Opera Software také do svého prohlížeče zavedl tzv. widgets, což jsou uživatelské skripty založené na JavaScriptu, s jejichž pomocí lze doplňovat nové funkce (obdobnou funkci nabízí nadstavba pro Internet Explorer jménem Maxthon již delší dobu). V changelogu se…

Dnes vyšla druhá technologická ukázka netrpělivě očekávaného internetového prohlížeče Opera 9. Nejedná se sice o finální verzi pro koncové uživatele, přesto si zaslouží naši pozornost.

Do hry se vrací podpora výměnné sítě BitTorrent. Opera Software také do svého prohlížeče zavedl tzv. widgets, což jsou uživatelské skripty založené na JavaScriptu, s jejichž pomocí lze doplňovat nové funkce (obdobnou funkci nabízí nadstavba pro Internet Explorer jménem Maxthon již delší dobu). V changelogu se dále dočtete o podpoře importu a exportu kanálů do RSS čtečky přes soubor OPML, podpoře blokování obsahu, zavedení náhledů stránek u záložek atd … (Peter Šlosar, Nikola Čech)

Myslím, že se nároční uživatelé mají ve finální Opeře 9 na co těšit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).