Hlavní navigace

Vyšla třetí betaverze prohlížeče Fennec pro Maemo

Jiří Macich ml.

Vyšla třetí betaverze prohlížeče Fennec 1.0 pro linuxovou platformu Maemo. Připomeňme, že Fennec je kódové označení pro mobilní verzi browseru Mozilla Firefox, kterou chce Mozilla Corporation v budoucnu oslovit uživatele mobilních telefonů, komunikátorů a různých mobilních zařízení. Na seznamu novinek je předělané a údajně výrazně rychlejší rolování webových stránek, podpora rolování obsahu v plovoucích rámech, upravený vzhled uživatelského rozhraní, vylepšené zoomování stránek a celkové…

Vyšla třetí betaverze prohlížeče Fennec 1.0 pro linuxovou platformu Maemo. Připomeňme, že Fennec je kódové označení pro mobilní verzi browseru Mozilla Firefox, kterou chce Mozilla Corporation v budoucnu oslovit uživatele mobilních telefonů, komunikátorů a různých mobilních zařízení. Na seznamu novinek je předělané a údajně výrazně rychlejší rolování webových stránek, podpora rolování obsahu v plovoucích rámech, upravený vzhled uživatelského rozhraní, vylepšené zoomování stránek a celkové posílení výkonu.

Kromě verze přímo pro systém Maemo, který používají linuxové internetové tablety od Nokie, jsou k dispozici i speciální buildy pro desktopové systémy Windows, Linux a Mac OS X, aby si prohlížeč mohlo vyzkoušet větší množství zájemců. Mozilla Corporation připravuje Fennec samozřejmě i pro další mobilní platformy, ovšem právě verze pro Maemo je zatím ve vývoji nejdále. Následuje verze pro Windows Mobile – ještě během tohoto měsíce by měla vyjít třetí alfaverze. (Mozilla.org)

Našli jste v článku chybu?