Hlavní navigace

Vyšla třetí betaverze prohlížeče Fennec pro Maemo

24. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšla třetí betaverze prohlížeče Fennec 1.0 pro linuxovou platformu Maemo. Připomeňme, že Fennec je kódové označení pro mobilní verzi browseru Mozilla Firefox, kterou chce Mozilla Corporation v budoucnu oslovit uživatele mobilních telefonů, komunikátorů a různých mobilních zařízení. Na seznamu novinek je předělané a údajně výrazně rychlejší rolování webových stránek, podpora rolování obsahu v plovoucích rámech, upravený vzhled uživatelského rozhraní, vylepšené zoomování stránek a celkové…

Vyšla třetí betaverze prohlížeče Fennec 1.0 pro linuxovou platformu Maemo. Připomeňme, že Fennec je kódové označení pro mobilní verzi browseru Mozilla Firefox, kterou chce Mozilla Corporation v budoucnu oslovit uživatele mobilních telefonů, komunikátorů a různých mobilních zařízení. Na seznamu novinek je předělané a údajně výrazně rychlejší rolování webových stránek, podpora rolování obsahu v plovoucích rámech, upravený vzhled uživatelského rozhraní, vylepšené zoomování stránek a celkové posílení výkonu.

Kromě verze přímo pro systém Maemo, který používají linuxové internetové tablety od Nokie, jsou k dispozici i speciální buildy pro desktopové systémy Windows, Linux a Mac OS X, aby si prohlížeč mohlo vyzkoušet větší množství zájemců. Mozilla Corporation připravuje Fennec samozřejmě i pro další mobilní platformy, ovšem právě verze pro Maemo je zatím ve vývoji nejdále. Následuje verze pro Windows Mobile – ještě během tohoto měsíce by měla vyjít třetí alfaverze. (Mozilla.org)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.