Hlavní navigace

Vyšla třetí RC verze mobilního Firefoxu pro Maemo

29. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Světlo světa spatřila již třetí release candidate verze mobilní varianty prohlížeče Mozilla Firefox pro platformu Maemo. Vývojáři zapracovali na výkonu aplikace a samozřejmě i na opravě objevených chyb. Zásadní změnou je pak vypnutí podpory plug-inů. Ty tak ve výchozím nastavení nebudou aktivní. Důvodem k tomuto kroku je, že například Flash na některých stránkách celkově výrazně snižoval výkon prohlížeče. Uživatelé si zatím mohou plug-iny opět aktivovat přes about:config. V plánu je vytvoření…

Světlo světa spatřila již třetí release candidate verze mobilní varianty prohlížeče Mozilla Firefox pro platformu Maemo. Vývojáři zapracovali na výkonu aplikace a samozřejmě i na opravě objevených chyb. Zásadní změnou je pak vypnutí podpory plug-inů. Ty tak ve výchozím nastavení nebudou aktivní. Důvodem k tomuto kroku je, že například Flash na některých stránkách celkově výrazně snižoval výkon prohlížeče. Uživatelé si zatím mohou plug-iny opět aktivovat přes about:config. V plánu je vytvoření doplňku, který by umožnil plug-iny povolit jen pro předem definované stránky (např. YouTube).

Firefox for Maemo RC3 je volně ke stažení. Uživatelům předchozích verzí se nabízí k instalaci skrze automatické aktualizace. Opět jsou k dispozici i ukázkové buildy pro Windows, Linux a Mac OS X, aby si mobilní Firefox mohlo vyzkoušet širší spektrum uživatelů. Verze pro platformu Maemo, se kterou má Nokia velké plány, je zatím ve vývoji nejdále. Mobilní Firefox, který je také znám pod kódovým označením Fennec, bude k dispozici i pro Windows Mobile, Symbian a Android. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.