Hlavní navigace

Vysokoškolský pedagog Daniel Váňa nakonec usedne v Radě České televize

27. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dostatek hlasů na dnešním zasedání vlády naopak neobdrželi bývalý olympionik a kanoista Martin Doktor, geolog Václav Cílek ani novinář Zdeněk Šarapatka.

Vysokoškolský pedagog Daniel Váňa nakonec usedne v Radě České televize. Na dnešním zasedání o tom rozhodla vláda. Na zvolení Váni upozornil na svém twitterovém účtu analytik a editor Filip Rožánek. Nový radní veřejnoprávního média byl zvolen 104 ze 166 odevzdaných hlasů. Váňa už se snažil probojovat do Rady České televize pod nominací obecně prospěšné společnosti Jeden svět loni, ale tehdy se mu to nepovedlo. Pokračování v pozici radních už mají jisté předseda Jaroslav Dědič a řadový radní Jiří Kratochvíl, které nedávno doplnil Jaroslava Maxmiliána Kašparů.

ebf - tip do článku - debata

K TÉMATU: Dědič bude pokračovat v Radě ČT, dozorovat Českou televizi může i Kratochvíl

Jak uvedla ČTK, dostatek hlasů, které by umožnily dostat se do kontrolního orgánu České televize, neobdrželi bývalý olympionik a kanoista Martin Doktor, geolog Václav Cílek ani novinář Zdeněk Šarapatka. V tuto chvíli zbývá obsadit poslední volné místo v Radě ČT. Kdo ho obsadí, je v tuto chvíli nejisté. Dovolba posledního člena Rady ČT proběhne v červnu. Na výběr jsou podle ČTK dvě možnosti, které navrhl předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník. Buďto budou poslanci vybírat ze tří neúspěšných kandidátů, nebo jim mediální výbor bude muset nabídnout nové adepty.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).