Hlavní navigace

Využijí Windows 8 k záloze dat i Windows Azure?

11. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nástupce Windows 7, kterému se zatím neoficiálně přezdívá Windows 8, zřejmě nabídne online zálohování dat s využitím cloudové platformy Windows Azure. Vyplývá to alespoň z inzerátů, v nichž Microsoft hledá personální posily na projekt zálohy dat ve Windows 8 s využitím Windows Azure. Je tedy dost možné, že se již dobře známý nástroj Backup and Restore ve Windows 8 naučí alespoň některé data zálohovat do internetového úložiště, což dnes umí v omezené míře Windows Live Mesh a samozřejmě také celá…

Nástupce Windows 7, kterému se zatím neoficiálně přezdívá Windows 8, zřejmě nabídne online zálohování dat s využitím cloudové platformy Windows Azure. Vyplývá to alespoň z inzerátů, v nichž Microsoft hledá personální posily na projekt zálohy dat ve Windows 8 s využitím Windows Azure. Je tedy dost možné, že se již dobře známý nástroj Backup and Restore ve Windows 8 naučí alespoň některé data zálohovat do internetového úložiště, což dnes umí v omezené míře Windows Live Mesh a samozřejmě také celá řada kvalitnějších zálohovacích programů třetích stran. 

ebf - tip do článku - debata

K samotným Windows 8 zatím mnoho oficiálních informací známo není. Hovořilo se a hovoří se třeba o významném propojení Windows Exploreru (tj. Průzkumníka) s Windows Live SkyDrive, naběhnutí systému údajně už během jedné sekundy či o přihlašování založeném na rozpoznávání obličejů. Microsoft se zatím k nástupci Windows 7 nechce moc vyjadřovat, protože zřejmě nehodlá ohrozit dobrou prodejnost svého nejnovějšího operačního systému. Nedávno ale přes jeho holandskou pobočku prosákla informace, že se Windows 8 objeví stejně nejdříve za dva roky.

Zdroj: Winrumors.com

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).