Hlavní navigace

Využijí Windows 8 k záloze dat i Windows Azure?

Nástupce Windows 7, kterému se zatím neoficiálně přezdívá Windows 8, zřejmě nabídne online zálohování dat s využitím cloudové platformy Windows Azure. Vyplývá to alespoň z inzerátů, v nichž Microsoft hledá personální posily na projekt zálohy dat ve Windows 8 s využitím Windows Azure. Je tedy dost možné, že se již dobře známý nástroj Backup and Restore ve Windows 8 naučí alespoň některé data zálohovat do internetového úložiště, což dnes umí v omezené míře Windows Live Mesh a samozřejmě také celá…
Jiří Macich ml. 11. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nástupce Windows 7, kterému se zatím neoficiálně přezdívá Windows 8, zřejmě nabídne online zálohování dat s využitím cloudové platformy Windows Azure. Vyplývá to alespoň z inzerátů, v nichž Microsoft hledá personální posily na projekt zálohy dat ve Windows 8 s využitím Windows Azure. Je tedy dost možné, že se již dobře známý nástroj Backup and Restore ve Windows 8 naučí alespoň některé data zálohovat do internetového úložiště, což dnes umí v omezené míře Windows Live Mesh a samozřejmě také celá řada kvalitnějších zálohovacích programů třetích stran. 

CIF20

K samotným Windows 8 zatím mnoho oficiálních informací známo není. Hovořilo se a hovoří se třeba o významném propojení Windows Exploreru (tj. Průzkumníka) s Windows Live SkyDrive, naběhnutí systému údajně už během jedné sekundy či o přihlašování založeném na rozpoznávání obličejů. Microsoft se zatím k nástupci Windows 7 nechce moc vyjadřovat, protože zřejmě nehodlá ohrozit dobrou prodejnost svého nejnovějšího operačního systému. Nedávno ale přes jeho holandskou pobočku prosákla informace, že se Windows 8 objeví stejně nejdříve za dva roky.

Zdroj: Winrumors.com