Hlavní navigace

Vývojářské studio uLikeIT mění název. Bude z něj Strive

23. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po pěti letech existence firmu kromě nového jména čeká i stěhování a výrazné rozšiřování týmu. Zaměření se čím dál víc točí k byznysu v USA.

Po žních do nového. Od září se má tým Strive rozrůst o desítky nových lidí a firma otevře nové kanceláře v pražském Slovanském domě. Stejně jako další tuzemská studia bojuje s nedostatkem kvalitních lidí i v bývalém uLikeIT. “Nebráníme se ani absolventům, které si můžeme sami vychovat. Máme dost projektů, na kterých se mohou postupně učit,” tvrdí šéf pražské pobočky firmy Jakub Plas

KL22_nominace

Ještě pod starým názvem rozjela firma na začátku prázdnin i svůj startup Ordr, který se pokouší o co nejrychlejší rozvoz jídla. Desetiminutový limit na doručení se jim daří plnit. Zatím jen ale na Praze 1. Motivaci k dalšímu rozvoji jim může dodávat i konkurenční DámeJídlo.cz, které také začalo nabízet expresní rozvoz jídel z denních nabídek.  

Základ byznysu uLikeIT ale není rozjíždění nových služeb, jako spíš rozšiřování vývojářského týmu pro zakázky ve Spojených státech. „Už nejsme studenti, kteří dělají pár projektů po večerech. Vyrostli jsme v seriózní firmu, která je partnerem top amerických startupů i velkých korporací,“ tvrdí spoluzakladatel firmy David Semerád s tím, že za oceánem už získávají 95 procent všech svých projektů. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.