Hlavní navigace

VyVolení se vrací, Ostrava má v DVB-T další tři české HD programy

6. 7. 2013
Doba čtení: 8 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Prima potvrdila, že na podzim chystá čtvrtou řadu reality show VyVolení. Retro Music Television změnila vizuál, logo i program. Regionální síť 7 expandovala do Ostravy.

Prima rozjela castingy na čtvrté VyVolené

Na obrazovku Primy family se letos na podzim skutečně vrátí VyVolení. Televize po úniku informací do několika bulvárních webů nakonec potvrdila, že připravuje čtvrtou řadu této reality show, která Primě v roce 2005 pomohla porážet v hlavním vysílacím čase konkureční Novu s obdobnou show Big Brother. “Vzhledem ke spekulacím ohledně vysílání další řady reality show VyVoleni, bychom rádi potvrdili, že se tento formát vrací na obrazovky TV Prima,” napsal novinářům Filip Budák z PR oddělení FTV Primy.

“Podrobnosti o tomto pořadu a další programové novinky se dozvíte na tiskové konferenci, která se koná 1. srpna od 10 hod v hotelu Radisson,” dodal Budák s tím, že castingová výzva ke čtvrté řadě VyVolených startuje již dnes. Prima už také potvrdila, že kromě čtvrté řady talentové show Česko Slovensko má Talent, kterou opět připravuje ve spolupráci se slovenskou televizí Joj, na podzim nasadí i novou zábavnou talk show QI: Na vše máme odpověď s Leošem Marešem a Patrikem Hezuckým.


Foto: FTV Prima

Od prvního odvysílání VyVolených v roce 2005 se Primě nikdy nepodařilo zopakovat jejich úspěch. Změní se to u čtvrté řady?

Regionální síť 7 s HD kanály ČT odstartovala v Ostravě

Na Ostravsko se poslední červnový den rozšířila Regionální síť 7, televizní multiplex s HD programy České televize a hudebním kanálem Retro Music Television. Zachytit ji lze na kanálu 38 z vysílače Lanová, tedy ze stejné lokality, jakou využívá i celoplošný multiplex 4, provozovaný stejným majitelem, ostravským podnikatelem Radimem Pařízkem (na kanále 45). Regionální síť 7 má vysílat shodným výkonem 10 kW, podle dosavadních informací diváků z diskusních fór to ale vypadá, že multiplex odstartoval s nižším výkonem.

Regionální síť 7 obsahuje programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD a Retro Music Television ve standardním rozlišení. Od 31. srpna se ve stejné síti objeví i dva nové kanály České televize – dětský ČT :D a umělecký ČT art. Oba budou využívat jednu programovou pozici, ČT :D bude vysílat od šesté ráno do osmé večer, ČT art od osmé večer do druhé hodiny po půlnoci.

„Čekali jsme několik let. Sám jsem si už připadal neseriózně, ale nemohli jsme najít model, aby nám to ekonomicky vycházelo,“ říká o roky odkládaném startu televize Pohoda Radim Pařízek.
Foto pro DigiZone.cz: Ivana Dvorská

Ostravák Radim Pařízek konečně zprovoznil svůj druhý celoplošný multiplex, Regionální síť 7, v Ostravě.

TiP TV nečekaně ukončila vysílání v multiplexu 3

Další česká televize ukončila vysílání krátce poté, co vznikla. Po devíti týdnech dnes zmizela z éteru nabídková TiP TV, která vysílala v celoplošném multiplexu 3. Nezůstala po ní už ani programová pozice označená názvem tohoto programu. Na internetu ale program nadále streamuje vysílání, které aktuálně nabízí reprízy dříve odvysílaných pořadů. Důvodem zániku stanice je odchod investora Radka Pažouta.

TiP TV získala od Českých Radiokomunikací, jejichž dceřiná společnost Czech Digital Group provozuje multiplex 3, zvýhodněné podmínky pro celoplošné pozemní vysílání. Půl roku mohla vysílat v této síti v rámci pilotního provozu za výrazně nižší ceny. Stejnou nabídku využila i hudební televize Óčko pro svůj druhý kanál Óčko Gold, který rovněž vysílá v multiplexu 3. TiP TV v oficiálním prohlášení k odchodu v multiplexu 3 uvedla, že jde pouze o dočasné přerušení vysílání. Podle jednatele Zdeňka Slámy usiluje o obnovu vysílání.


Foto pro DigiZone.cz: Čestmír Polák

Zakladatelé TiP TV Radek Pažout a Zdeněk Sláma na dubnové tiskové konferenci před startem tohoto kanálu

Stručně

Dvě zásadní události prožil na začátku tohoto týdne hudební kanál Retro Music Television. Jednak zcela proměnil svůj vizuál, logo a programové schéma, a také rozšířil svoje pozemní vysílání přes Regionální síť 7 na Ostravsko. To je po Praze druhým nejlidnatějším regionem, takže vstup do místního DVB-T může Retro Music Television významně zlepšit sledovanost. Výkon stanice je totiž zatím spíš skromný. V peoplemetrech je od letošního května, zatím se však její celodenní podíly na dospělém publiku pohybují většinou pod psychologickou hranicí 0,1 procenta, která je považována za klíčovou pro uživení z prodeje reklamních časů.

Na neurčitý termín v průběhu letošního léta přeložila hudební televize Óčko start svého třetího kanálu Óčko Expres. Původně avizovala zahájení jeho vysílání na dnešek, a termín 1. července 2013 uváděla na svém webu ještě tento den dopoledne. Krátce před polednem ho ale změnila na „průběh léta 2013“. Óčko Expres má být satelitní a kabelová televize, která má vysílat i přes internet a zřejmě i v jedné z pražských sítí DVB-T. Zaměřit se má na moderní anglo-americkou hudbu, stejně jako pražské Expresrádio. To s Óčkem pojí stejný majitel, vydavatelství Mafra.

Zábavná show Leoše Mareše, kterou chystá Prima family pro letošní podzim, ponese název ”QI: Na vše máme odpověď” a objeví se v ní i Patrik Hezucký, který s Marešem moderuje Ranní show na Evropě 2. Informovala o tom Lucie Juráčková z PR oddělení Primy family, podle níž půjde o českou verzi licencovaného britského formátu QI: Quite Interesting. “Čeká vás show plná zdánlivě banálních otázek, kde se odpovědi můžou zdát naprosto jasné,” uvedla.


Foto: FTV Prima

Leoš Mareš nebude na podzim na Primě family pouze porotcem v Talentu, ale také moderátorem nové zábavné show QI: Na vše máme odpověď

Výroba původních pořadů televize Nova bude probíhat už výhradně pod hlavičkou společnosti CET 21, která je držitelem vysílacích licencí všech kanálů této televizní skupiny. K 30. červnu totiž s CET 21 fúzovala producentská společnost Media Pro Pictures (MPP), která dosud vyráběla veškeré původní pořady Novy vyjma zpravodajství a aktuální publicistiky. MPP dříve fungovala jako zcela samostatná firma vlastněná mediální skupinou CME, majitelem Novy. Předloni ale přešla pod CET 21 a stala se její dceřinou společností.

Nejen v celoplošném pozemním multiplexu 4 a u vybraných kabelových operátorů, ale i na satelitu už vysílá TV Pohoda ostravského podnikatele Radima Pařízka. Podle serveru Parabola.cz se objevila na pozici největší české satelitní služby Skylink 23,5 stupně východně. Využívá programovou pozici po zaniklé bulvární televizi Pětka na družici Astra 3B. Vysílání není nijak kódováno, přijmou ho tedy všichni zájemci s parabolou natočenou na pozici Skylinku, aniž by museli být zákazníky této služby.

Licenci pro čtvrtý televizní kanál, hudebně zaměřenou Senzi TV podobnou české Šlágr TV, získal od slovenské Rady pro vysílání a retranslaci provozovatel komerční televize Joj. Zkušební vysílání hodlá zahájit již 1. srpna, na ostrý provoz nový kanál přejde od 1. září. “Senzi TV bude na začátku zaměřena na vysílání hudební produkce různých žánrů, primárně na známé “retro” hity a podobné žánry. Půjde tak vysloveně o oddychový kanál s oblíbenou hudbou, kterou si budou moci diváci zároveň i objednat,” informoval mluvčí Jojky Jozef Gogola.

Už potřetí se v databázi provozovatelů pozemních televizních multiplexů na webu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) objevila Regionální síť 9. Tentokrát však jde patrně o definitivní příděl, protože ČTÚ přidělil 54. kanál v Mostu na Širokém vrchu tamní regionální televizi DAKR. Ta získala licenci teprve v polovině května. Program stejného názvu vysílal na Chomutovsku a Mostecku již od 90. let a obnovit se jej chystá jeho původní majitel Dalibor Kremlička.

ebf - partner 1

Přechod televize Barrandov na novou programovou pozici v multiplexu 2 a s ním spojená nutnost přeladit přijímače se minulý týden negativně podepsala na sledovanosti tohoto programu. V průměrném celodenním podílu na dospělém publiku se Barrandov propadl na nejhorší čísla nejen za letošní, ale i loňský rok. Horšího výsledku než aktuálního podílu 3,63 procenta (což bylo o 1,41 procentního bodu méně než v předminulém týdnu) dosáhnul Barrandov před více než dvěma lety, v květnu 2011. Vyplývá to z pravidelné týdenní zprávy Asociace televizních organizací (ATO).

Na září posunula celoplošná nabídková televize Active TV start řádného vysílání s novými pořady. Oznámila to prostřednictvím svojí oficiální stránky na Facebooku. Původně stanice plánovala přejít na řádné vysílání koncem června. „Na základě četných dotazů na obsazení programového schématu novými pořady odpovídáme – zkušební vysílání skončilo ke konci června – programové novinky v podobě pořadů, unikátních možností výhodného nákupu a další nové akviziční pořady budete moci sledovat od září 2013,“ napsala stanice.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).