Hlavní navigace

Významé servery přestavají používat Mr. Linx

3. 4. 2000
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V pátek bylo vydáno stručné oficiální prohlášení představitelů 8 významných serverů českého Internetu, kteří oznámili, že přestávají používat systému výměnné reklamy Mr.Linx. Důvodem je skutečnost, že Mr.Linx prodává reklamu na jejich serveru za dumpingové ceny, aniž by se s nimi rozdělil o výnos.
Tisková zpráva provozovatelů významných serverů českého Internetu

V Praze dne 31.3.2000

My, provozovatelé významných serverů českého Internetu, jsme se rozhodli, že v současné chvíli vypneme zobrazování reklamních proužků výměnného systému Mr. Linx na našich serverech. Inzerentům, kteří v současné chvíli využívají placené reklamní plochy systému Mr. Linx, se tímto omlouváme za to, že se jejich reklamní proužky nebudou na našich službách objevovat. K tomuto kroku jsme přistoupili proto, že není etické prodávat reklamní prostor na našich stránkách bez našeho vědomí.

Atlas.cz a MujWeb.cz – Michal Bláha
Lupa.cz – Marek Antoš
Mobil.cz – Patrik Zandl
Navrcholu.cz – Michal Krause
Neviditelný pes – Ondřej Neff
Seznam.cz a Novinky.cz – Ivo Lukačovič
Seznamka.cz a Bazar.cz – Jiří Pallas
Xchat.cz a TopList.cz – Pavel Francírek

MM socky3


V tomto okamžiku bych se rád zdržel komentáře, mimo jiné s ohledem na to, že pod tímto prohlášením je i můj podpis. Předtím, než připojím i svůj vlastní názor a zdůvodnění, proč se tyto servery uchýlily k takovému opatření, bych rád počkal, zda se k této situaci nějakým způsobem vyjádří také druhá strana, tedy Computer Press. Podrobnější článek proto můžete čekat na Lupě zítra.

Marek Antoš

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.