Hlavní navigace

Vzniká speciální web, který se bude zabývat kauzou Radia Wave

Sdílet

Na internetu se ode dnešního odpoledne objeví nový web, který se bude věnovat výhradně kauze Radia Wave, veřejnoprávní rozhlasové stanici pro mladé, a snaze Rady Českého rozhlasu o likvidaci tohoto programu. Připravuje jej společnost X Zone Media, která pro Radio Wave dodávala magazín Ride Zone o extrémních sportech. Po obvinění Radia Wave z propagace fašismu a prohlášení programového ředitele ČRo Richarda Medka, že posluchači této stanice nejsou budoucností národa, firma spolupráci s ČRo přerušila.

WT100 obecný tip

Jde o vážné pochybení nejen radních Jiřího Floriana a Antonína Zelenky, Dany Jaklové, programového ředitele Richarda Medka, ale také vedení celého Českého rozhlasu, míní o problémech Radia Wave ředitel X Zone Media Robin Čumpelík. Špatné je, že už nyní se připouští další možné investice a opětovné budování značky. Jestli se bude čekat na dobu digitalizace, tak je další otázkou, jestli má Wave v digitálu se současným balíkem ročních investic význam, dodal.

Na dnešní odpoledne pak X Zone Media připravila veřejnou diskusi se studenty Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně na téma Vysílání veřejnoprávního rádia pro mladé. Akce proběhne u příležitosti festivalu Mixer v areálu Svit, budova č. 12, od 13:45 hod.