Hlavní navigace

Vznikne na Slovensku fotbalový kanál?

Sdílet

Slovenský fotbalový klub Spartak Trnava požádal prostřednictvím spřízněné společnosti o udělení licence na digitální televizní vysílání. Pokud slovenský regulátor žádosti vyhoví, může vzniknout vůbec první klubový fotbalový kanál na Slovensku. Informuje o tom server Mediálne.sk.

O licenci pro novou televizi žádá společnost Spartak TV, s.r.o., jediným společníkem je ŽOS Trnava, ve které šéfuje představenstvu Vladimír Poór. Ten má blízký vztah k trnavskému klubu a v minulosti byl jedním z majitelů první slovenské satelitní televize VTV, která vysílala do roku 2000.

MIF20 tip obecny

Fotbalová klubová televize není ve světě ničím novým. Jako první zrealizoval podobnou myšlenku slavný anglický klub Manchester United, který v září 1998 spustil placený satelitní kanál MUTV. Následovaly televize jiných klubů – například Chelsea TV nebo Barca TV.

Na Slovensku se sport poprvé dostal do éteru v souvislosti s vodním pólem. Košický klub ČH Hornets Košice spustil před několika lety internetové Hornet rádio, které se postupně dostalo i do FM éteru. Nyní pokrývá část východního Slovenska a získalo i frekvenci v Žilině. O klasický televizní kanál se ale žádný sportovní klub v ČR ani na Slovensku zatím nepokusil.