Hlavní navigace

Vzor novácké Ulice, seriál Coronation Street, slaví padesátiny

18. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 11. 2010

Britský seriál Coronation Street, který je vzorem pro řadu takzvaných mýdlových oper včetně novácké Ulice, oslaví příští měsíc již neuvěřitelné padesáté narozeniny. Poprvé se na obrazovce objevil 9. prosince 1960. Na rozdíl od Ulice se Coronation Street vysílá v nejatraktivnějším čase, tedy od 20 hodin britského času (21 hodin středoevropského). Mezi diváky si získal laskavé označení Corrie.

ČTĚTE TAKÉ: Šok ze satelitu: ITV 1 HD pravděpodobně ukončila vysílání pro Evropu

KL22 hlasovani

Corronation Street se letos stala nejstarším vysílaným seriálem na světě. Má za sebou již téměř sedm a půl tisíce epizod. Pro srovnání, Nova dnes odvysílá 1879. díl Ulice. Přesto, že narozeniny bude seriál slavit až příští měsíc, oslavy byly společností ITV oznámeny již v úterý. Stejnojmenný kanál připravil na několik dní, konkrétně od 6. do 10. prosince, speciální programové schéma. Diváci tak dostanou nejen několikanásobnou dávku Corrie, ale mohou se těšit například na speciály Coronation Street Uncovered: Live nebo Coronation Street: 50 Years, 50 Moments.

Úvodní znělka Corie. Nepřipomíná vám nováckou Ulici?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.