Hlavní navigace

Tomáš Tesař chce prodat iPhonefoto.cz, web prý potřebuje nový impuls

Martin Vyleťal

Internetový magazín pro fanoušky značky Apple a iPhone fotografie založil před více než třemi lety fotograf Tomáš Tesař. O web již projevili zájem dva investoři.

Úzce profilovaný internetový magazín, který byl v loňském ročníku ankety Křišťálová lupa nominován v kategorii Obsahová inspirace, zřejmě brzy změní majitele. Zakladatel a současně provozovatel magazínu fotograf Tomáš Tesař Lupě potvrdil, že uvažuje o jeho prodeji.

„Ano, je to pravda. Nevylučuji, že iPhonefoto.cz bude mít nového majitele. Blog a později magazín jsem založil s jasným cílem: přinášet zajímavé informace o trendech v iPhone fotografie a žánru mobilní fotografie obecně. Lidé fotografují mobilními telefony stále častěji. A čím dál více se zajímají i o aplikace, příslušenství, ale i autory, kteří už v žánru iPhone fotografie něco znamenají. To vše jim magazín obsahově přináší,“ říká Tesař.

BT_GDPR

Zakladatel webu nicméně dodává, že po téměř čtyřech letech dospěl k rozhodnutí, že by si projekt zasloužil „novou krev“. „Neznamená to, že bych se už nechtěl iPhone fotografii věnovat. Nicméně ten magazín, byť je velmi malý a úzce vyprofilovaný, si zaslouží nový impuls. Byla by škoda, kdyby skončil. Mobilní fotografie má velkou budoucnost,“ uvedl Tesař.

On sám již nemá čas a energii na další rozvoj webu. Začal totiž úzce spolupracovat s časopisem Respekt a zároveň připravuje nový projekt a na několika dalších se podílí. Tesař potvrdil, že o magazín již projevili zájem dva investoři. Pokud se iPhonefoto.cz nepodaří prodat, současný majitel nevylučuje, že časem jeho provoz zcela zastaví.

Našli jste v článku chybu?