Hlavní navigace

Tomáš Tesař chce prodat iPhonefoto.cz, web prý potřebuje nový impuls

2. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetový magazín pro fanoušky značky Apple a iPhone fotografie založil před více než třemi lety fotograf Tomáš Tesař. O web již projevili zájem dva investoři.

Úzce profilovaný internetový magazín, který byl v loňském ročníku ankety Křišťálová lupa nominován v kategorii Obsahová inspirace, zřejmě brzy změní majitele. Zakladatel a současně provozovatel magazínu fotograf Tomáš Tesař Lupě potvrdil, že uvažuje o jeho prodeji.

„Ano, je to pravda. Nevylučuji, že iPhonefoto.cz bude mít nového majitele. Blog a později magazín jsem založil s jasným cílem: přinášet zajímavé informace o trendech v iPhone fotografie a žánru mobilní fotografie obecně. Lidé fotografují mobilními telefony stále častěji. A čím dál více se zajímají i o aplikace, příslušenství, ale i autory, kteří už v žánru iPhone fotografie něco znamenají. To vše jim magazín obsahově přináší,“ říká Tesař.

BRAND23 Workshop

Zakladatel webu nicméně dodává, že po téměř čtyřech letech dospěl k rozhodnutí, že by si projekt zasloužil „novou krev“. „Neznamená to, že bych se už nechtěl iPhone fotografii věnovat. Nicméně ten magazín, byť je velmi malý a úzce vyprofilovaný, si zaslouží nový impuls. Byla by škoda, kdyby skončil. Mobilní fotografie má velkou budoucnost,“ uvedl Tesař.

On sám již nemá čas a energii na další rozvoj webu. Začal totiž úzce spolupracovat s časopisem Respekt a zároveň připravuje nový projekt a na několika dalších se podílí. Tesař potvrdil, že o magazín již projevili zájem dva investoři. Pokud se iPhonefoto.cz nepodaří prodat, současný majitel nevylučuje, že časem jeho provoz zcela zastaví.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).