Hlavní navigace

Webnode spustil nový systém. Stránky budou responzivní

Autor: archiv Webnode
Jan Beránek

Trvalo to skoro tři roky, ale nakonec to brněnský Webnode dokončil. Firma se chystá výrazněji zabrat v cizině.

Responzivní web a design, který už vstoupil do třetího tisíciletí. Webnode přešel na nový systém, jehož ambicí je získat letos osm milionů nových uživatelů a zaokrouhlit své „stádo“ na třicet milionů. 

Webnode 2.0 je podle zakladatele firmy Víta Vrby slov platformou “osekanou až na dřeň”. Pracoval na něm pětačtyřicetihlavý tým už od roku 2013. Vrba původně novinku ohlašoval na loňský rok, ale nakonec to dopadlo až teď. 

Ambice mají Brňáci globální. Konečně – z 22 milionů současných zákazníků je z Česka jen jeden milion. Stejně jako celá IT scéna posilují týmy a cílí na světové prvenství. “Momentálně nabíráme desítky dalších lidí,” dodává Vrba.

Všechny nově založené stránky u Webnodu tak teď vznikají už na nové platformě. Migrace stránek postavených na původním systému ale možná není. „Je nutné vytvořit nové stránky, ale plánujeme starý editor ještě několik let zachovat pro již existující weby. Oba systémy tak poběží vedle sebe,“ tvrdí Vrba.

Našli jste v článku chybu?
5. 2. 2016 15:16
JD (neregistrovaný)

Dopadne to jako jejich uvodni stranka: 3 radky textu, ktere se "cool" postupne objevuji. Na zbytek clovek roluje roluje a nic neni videt v celku. Doufam, ze tahle moda bude za par mesici stejne trapna jako je dnes panacek hazejici lopatou s napisem pripravujeme.

6. 2. 2016 14:28

Obávám se, že pár měsíců to nebude, přijde mi, že tempo přechodu na tenhle pošahaný systém "obrázek přes celou stránku a pokud chceš něco jiného, tak scrolluj (a scrolluj a scrolluj, protože zatížit uživatele více než pár větami najednou by bylo příliš)" ještě ani nedosáhlo svého vrcholu.