Hlavní navigace

Weby České pošty byly nedostupné, systémy na poštách zůstaly funkční

Martin Vyleťal

Zhruba od 6. hodiny ranní nefungovaly weby České pošty. Podle zástupců podniku byl na vině výpadek jednoho ze síťových prvků při obnově klíčové síťové infrastruktury.

Česká pošta se od brzkého rána potýká s výpadkem, který má za následek nedostupnost podnikových webů. Nefunguje jak web ceskaposta.cz, tak internetové stránky postaonline.cz. A není tak například možné sledovat cestu zásilky (Track and Trace).

V ranních hodinách došlo k nečekanému krátkodobému výpadku jednoho ze síťových prvků při obnově klíčové síťové infrastruktury. Všem, kteří v tu dobu potřebovali využít naše webové stránky a některé aplikace, se za nedopatření omlouváme, vysvětlil důvody výpadku Ivo Mravinac, tiskový mluvčí České pošty. 

Zároveň dodal, že výpadek se týkal pouze webových stránek. Všechny systémy na poštách byly plně funkční, stejně jako například centrální adresa, post.signum.cz, datovy-trezor.cz, upřesnil Mravinac.

V době zveřejnění tohoto článku jsou weby České pošty stále nedostupné.

Aktualizace 8.4.2014, 10:05

Provoz webů byl okolo 10:00 obnoven.

Našli jste v článku chybu?
9. 4. 2014 9:55
pdk (neregistrovaný)

Česká pošta je instituce, která se pouze snaží kopírovat funkční projekty jiných subjektů podnikajících v ČR. Vypisuje nejednoznačná výběrová řízení, kde například uvede: 1.999.000,- obdrží ten dodavatel, který nám dannou službu vytvoří za nejnižší hodinovou sazbu. ( tento faktor tvoří většinu tzv. procentuálních bodů ). To je trochu divné zadání, ne? Mají rozpočet jako ministerstvo, a nemají mozky. Česká Pošta není funkční subjekt do klasického, svobodného podnikatelského prostředí. Těží z různ…

9. 4. 2014 1:56
turbyho (neregistrovaný)

CP ma velky problem i s internimi systemy uz od patku. Je zjevne ze jen mlzi a problem bagatelizuji. Jiz v patek podane zasilky pres elektronicke podani "zmizeli" a nejsou stale dorucovany. Dnes se dusovali ze budou dorucovany zitra. Doted ale neni zcela jasne jestli v patek podane zasilky budou zitra dorucovany.