Hlavní navigace

Windows 7: hranice desetiprocentního zastoupení padla

6. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operační systém Windows 7, který se oficiálně začal prodávat na konci října 2009, už pokořil hranici desetiprocentního zastoupení na trhu. Alespoň tedy dle březnových statistik společnosti Net Applications. V únoru podíl Windows 7 činil 8,92 procenta. V březnu povyskočil na 10,23 procenta. Částečně to potvrzuje optimistické zprávy Microsoftu o rekordním počtu prodaných licencí v prvních měsících po uvedení na trh. Windows 7 si upevňují pozici v současnosti třetího nejrozšířenějšího systému a…

Operační systém Windows 7, který se oficiálně začal prodávat na konci října 2009, už pokořil hranici desetiprocentního zastoupení na trhu. Alespoň tedy dle březnových statistik společnosti Net Applications. V únoru podíl Windows 7 činil 8,92 procenta. V březnu povyskočil na 10,23 procenta. Částečně to potvrzuje optimistické zprávy Microsoftu o rekordním počtu prodaných licencí v prvních měsících po uvedení na trh. Windows 7 si upevňují pozici v současnosti třetího nejrozšířenějšího systému a pozvolna se dotahují na Windows Vista.

Podíl Windows Vista kontinuálně klesá od loňského listopadu. V březnu si z tržního koláče tento systém ukousl 16,01 procenta. Trhu stále vládnou Windows XP s aktuálním podílem 64,46 procenta. Oproti únoru si však pohoršila o více než procentní bod. Celá rodina MS Windows ovládá dle statistik Net Applications 91,58 procenta trhu. S obrovským odstupem je na druhém místě Mac OS X, jehož celkový březnový podíl činil 5,33 procenta. Linux pokračuje v balancování na hranici jednoho procenta. V březnu jeho podíl dělal 1,03 procenta.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).