Hlavní navigace

Windows Phone vs. Android: v roce 2013 prý převezme vedení Microsoft

20. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Analytici z Pyramid Research přišli s velmi odvážnou vizí týkající se platformy Windows Phone. Přestože se mluví o jejím hodně špatném startu, analytici zmíněné společnosti mobilnímu systému Microsoftu dosti věří. Podle nich už v roce 2013 porazí Android a bude kralovat mobilním operačním systémům. V Pyramid Research totiž velké naděje vkládají do spojení společností Microsoft a Nokia.

Analytici z Pyramid Research přišli s velmi odvážnou vizí týkající se platformy Windows Phone. Přestože se mluví o jejím hodně špatném startu, analytici zmíněné společnosti mobilnímu systému Microsoftu dosti věří. Podle nich už v roce 2013 porazí Android a bude kralovat mobilním operačním systémům. V Pyramid Research totiž velké naděje vkládají do spojení společností Microsoft a Nokia.

Obě firmy jsou prý natolik silné, že dokáží s platformou Android svést vítěznou bitvu. Microsoft je se svým mobilním systémem navíc zaháčkovaný i u dalších velkých hráčů na trhu. Analytici předpokládají, že Android v následujících dvou letech také poroste, ale na Windows Phone už to prý stačit nebude. Momentálně ale toto tvrzení zní odvážně, mírně řečeno. 

Zdroj: CNet News

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.