Hlavní navigace

Windows Vista a Office 2007 v češtině klepou na dveře

28. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve čtvrtek 1. března zahajuje Microsoft oficiální prodej českých verzí operačního systému Windows Vista a kancelářského balíčku Office 2007. Microsoft očekává, že ještě do konce tohoto roku prodá 800 tisíc licencí Windows Vista. Koncem roku 2007 by se tedy dlouho očekávaná a několikrát odložená major verze Windows měla objevit zhruba na desetině počítačů. Díky pirátským instalacím může být reálná penetrace ovšem vyšší, přestože se Microsoft snaží ve Windows Vista pirátům znepříjemnit život o…

Ve čtvrtek 1. března zahajuje Microsoft oficiální prodej českých verzí operačního systému Windows Vista a kancelářského balíčku Office 2007. Microsoft očekává, že ještě do konce tohoto roku prodá 800 tisíc licencí Windows Vista. Koncem roku 2007 by se tedy dlouho očekávaná a několikrát odložená major verze Windows měla objevit zhruba na desetině počítačů. Díky pirátským instalacím může být reálná penetrace ovšem vyšší, přestože se Microsoft snaží ve Windows Vista pirátům znepříjemnit život o něco více než ve svých dřívějších produktech.

Na lokalizaci Windows Vista pracovalo po dobu jednoho roku 25 lidí. Přeložilo se 3,4 milionu slov, což je úctyhodný počet a tak snad uživatelé přimhouří oko nad některými poněkud otrocky přeloženými texty. Windows Vista oficiálně testovalo 14.000 lidí z České republiky. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.