Hlavní navigace

Windows Vista neplní očekávání, Steve Ballmer obviňuje piráty

Jiří Macich ml.

Přestože po uvedení Windows Vista na americký trh stoupl prodej osobních počítačů, celosvětová prodejnost nového operačního systému Microsoftu zatím nenaplňuje očekávání. Šéf Microsoftu Steve Ballmer říká, že odhady některých analytiků byly nadnesené a zároveň upozorňuje na vysokou míru pirátství zejména v Číně, Indii, Brazílii nebo v Rusku, která má na prodejnost také vliv. Například v sousedním Polsku se na tržnici prodávala pirátská kopie Windows Vista už týden před jejich vydáním a na…

Přestože po uvedení Windows Vista na americký trh stoupl prodej osobních počítačů, celosvětová prodejnost nového operačního systému Microsoftu zatím nenaplňuje očekávání. Šéf Microsoftu Steve Ballmer říká, že odhady některých analytiků byly nadnesené a zároveň upozorňuje na vysokou míru pirátství zejména v Číně, Indii, Brazílii nebo v Rusku, která má na prodejnost také vliv. Například v sousedním Polsku se na tržnici prodávala pirátská kopie Windows Vista už týden před jejich vydáním a na výměnných sítích byla k dispozici i podstatně dříve. (The Inquirer)

Současná čísla o prodejnosti Windows Vista nemusí znamenat nic zásadního. I Windows XP se ze začátku neprodávala podle odhadů a i necelé dva roky po jejich uvedení na trh se ještě hovořilo, že prodej potřebuje popostrčit. Nyní mají Windows XP podle dostupných statistik výrazně více než nadpoloviční zastoupení na trhu operačních systémů.

Našli jste v článku chybu?
27. 6. 2007 16:09
Knutt (neregistrovaný)
Tak, vistu mam, teda vlastně už zase nemam, protože padala i při vykonávání primitivních aplikací a to mě štvalo. Po tomto zážitku jsem se vrátil k Windows 3.1, protože mezi těmito systémy nevidím skoro žádný rozdíl.(teda až na to aero, správu účtu (to je taková věc co se ptá na každou blbost),hezký ikonky a tu přiblblou úvodní obrazovku, která jen zdržuje) Taky sem v tomto super systému schytal tolik modrejch smrtí, že jsem málem dostal infarkt atd. Časem se k vistám možná vrátím . . .