Hlavní navigace

Windows Vista Starter Edition i pro Slovensko

14. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle informací CD-R Serveru budou levná Windows Vista Starter Edition v prodeji i na Slovensku. Jejich předchůdce se prodává třeba v Thajsku, Malajsii, Indonésii nebo Indii. Původně se mělo jednat o systém pro rozvojové a chudé trhy, který bude podobně jako Windows XP Starter Edition značně funkčně omezen. Podle neoficiálních informací nebude obsahovat grafické prostředí Aero. Windows XP Starter Edition také přinesla omezení v podobě rozlišení pouze do 800×600 pixelů nebo možnosti spustit…

Podle informací CD-R Serveru budou levná Windows Vista Starter Edition v prodeji i na Slovensku. Jejich předchůdce se prodává třeba v Thajsku, Malajsii, Indonésii nebo Indii. Původně se mělo jednat o systém pro rozvojové a chudé trhy, který bude podobně jako Windows XP Starter Edition značně funkčně omezen. Podle neoficiálních informací nebude obsahovat grafické prostředí Aero. Windows XP Starter Edition také přinesla omezení v podobě rozlišení pouze do 800×600 pixelů nebo možnosti spustit současně maximálně jen tři programy.

Momentálně se pokoušíme zjistit, co je na tom pravdy a případně proč se Microsoft takto rozhodl. Zatím můžeme jen spekulovat. Svou roli by mohla hrát například relativně vysoká míra softwarového pirátství.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).