Hlavní navigace

Windows Vista v Evropě později?

8. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po kladných prvních ohlasech testerů na Windows Vista RC1 se už zdálo, že poslední oficiální termín zahájení volného prodeje nového operačního systému společnosti Microsoft bude dodržen. Jenže minimálně v Evropě mohou Windows Vista přijít na trh později než v lednu 2007. Microsoft totiž podle svého prohlášení nechce systém uvést na trhy členských zemí EU, dokud nebude mít od bruselských úředníků potvrzeno, že Windows Vista v žádném ohledu neporušují nějaké zákony či nařízení. Microsoft totiž…

Po kladných prvních ohlasech testerů na Windows Vista RC1 se už zdálo, že poslední oficiální termín zahájení volného prodeje nového operačního systému společnosti Microsoft bude dodržen. Jenže minimálně v Evropě mohou Windows Vista přijít na trh později než v lednu 2007.

MM socky3

Microsoft totiž podle svého prohlášení nechce systém uvést na trhy členských zemí EU, dokud nebude mít od bruselských úředníků potvrzeno, že Windows Vista v žádném ohledu neporušují nějaké zákony či nařízení. Microsoft totiž zřejmě nechce riskovat další astronomické pokuty jako v případě současných Windows XP. Microsoft vedle zaplacení rekordní pokuty navíc musel přichystat dvě speciální verze Windows, o které je však minimální zájem.

Mezi zástupci Microsoftu a EU už proběhlo několik slovních přestřelek i v souvislosti s Windows Vista. Nedávno evropská komisařka Neelie Krosová pohrozila zákazem prodeje Windows Vista na území EU. Tak daleko zatím spor není, nicméně zdržení skutečně visí ve vzduchu. (Bloomberg)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.